Po necelém roce se otevřou po velkých opravách Městské lázně v Ústí n. L.

Publisher
ČTK
14.09.2021 17:10
Czech Republic

Ústí nad Labem


Ústí nad Labem – Po necelém roce se ve středu otevřou po rozsáhlých opravách bazénu Městské lázně v Ústí nad Labem. Rekonstrukce vyšla na 5,7 milionu korun bez DPH. ČTK to dnes řekla mluvčí lázní Alena Sejková.


"Městské lázně byly zavřené z toho důvodu, že v nich probíhala rozsáhlá rekonstrukce podloží bazénu, které bylo staticky nevhodné. Plus se tato záležitost spojila s rekonstrukcí bazénové haly a přístupové chodby," uvedla Sejková. Šlo tedy o dvě etapy, které po rozhodnutí města byly sloučeny. Rekonstrukce začala loni v listopadu.

Bazén v secesní budově lázní slouží veřejnosti od roku 1908. Hala stále nese historické prvky, například vysoký klenbový strop zdobený rozetou a arkádami. Dopoledne ve všední dny ho využívají převážně mateřské a základní školy, odpoledne pak soukromé subjekty na základě uzavřených smluvních vztahů a k pořádání kurzů plavání pro děti, seniory a těhotné ženy. Veřejnosti je tak k dispozici v omezené době, proto je lepší jít se koupat o víkendu. V budově Městských lázní je k dispozici také sauna.

Před zahájením stavebních prací bylo nutné vyřešit výrazné narušení nosné železobetonové konstrukce bazénové vany, které si vyžádalo sanaci stropních desek a sloupů. Po zajištění statiky nosných prvků bazénu začali stavbaři opravovat bazénovou halu, šatny, sprchy, toalety a přístupovou chodbu. Všude jsou nové omítky. Nová je i keramická dlažba na všech nášlapných vrstvách s výjimkou vstupní chodby, v níž byla ponechána historická dlažba. Stěny haly, toalety a nově vybudovaných sprch jsou obložené keramickými dlaždicemi.

Majitel společnosti, která měla na starosti projekční práce, Martin Gazda dnes uvedl, že chodba před bazénem byla obložená umakartem. "Vypadalo to na současnou dobu příšerně. Celé jsme to vyřešili tak, abychom dosáhli vzhledu, ve kterém je objekt v současnosti. Zachovala se tady alespoň původní dlažba," doplnil Gazda.

Vedle lázní se nachází vrt s teplou vodou. Podle primátora města Petra Nedvědického (ANO) by se lázně mohly časem odpojit od centrálního zásobování tepla a začít využívat vrt.

Po rekonstrukci se mírně zdraží vstupné pro organizace, pro veřejnost zůstávají ceny stejné. Hodina v bazénu vyjde dospělého na 70 korun, dvě hodiny na 90 korun.

Denně lázně obvykle navštíví desítky lidí. "Uvidíme, jak to bude aktuálně, protože teď nám to trošku komplikují restriktivní opatření, která zatím nedovolují kurzy, výjimka je jen pro školy. Zatím o tom jednáme," dodala Sejková.
0 comments
add comment