Ostrava hledá nejlepší stavbu roku

Publisher
ČTK
14.02.2019 15:45
Czech Republic

Ostrava

Ostrava - Ostrava vyhlásila soutěž o nejlepší stavbu roku. Do 25. ročníku soutěže se mohou hlásit investoři novostaveb nebo rekonstrukcí budov či veřejných prostor. Přihlásit mohou stavby dokončené v letech 2017 a 2018. Návrhy je možné odevzdávat do 29. března. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO).


Město letos upravilo název soutěže. Původní Ostravský dům roku nahradila Ostravská stavba roku. "Ostrava opakovaně klade důraz na kvalitu veřejného prostoru a kvalitní architekturu. Dům roku ve svém názvu i podstatě věci skutečně měl možnost oceňovat pouze samotné budovy. My jsme v této chvíli chtěli umožnit, aby se do soutěže přihlásily i rekonstrukce veřejného prostranství, proto jsme trochu upravili i ten název," řekla Bajgarová.

Podle ní je novinkou také to, že byla posílena role odborné poroty z řad urbanistů a architektů. "Stejně jako v minulých letech je možnost se přihlašovat bez nějakých poplatků, pouze na základě dodaných podkladů. Vítěz obdrží 300.000 korun, ten druhý 150.000 korun. Odměna bude rozdělena mezi investora a autora architektonického návrhu," doplnila Bajgarová. Udělovat se ale bude i cena veřejnosti. O nejlepší stavbě budou lidé moci hlasovat ve webové anketě, která bude spuštěna 4. dubna.

Prvním oceněným objektem v roce 1994 byla budova Československé obchodní banky v Hollarově ulici. Ocenění získalo ale například i Divadlo loutek, Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích či Atletická hala Vítkovice.
0 comments
add comment