9 comments
Důsledek absence kritiky
Vích
| 28.11.20 11:36
Není to kvalitní architektura, Transgas byl o řád lepší. Bude následovat Pakul a ten hotel u něj? A prstenec pražských sídlišť jako doklad socialistické bytové výstavby produkce Prefa? Pokud památková péče rezignuje na zhodnocení kvality, tak může automaticky prohlásit za památku kompletní dobovou stavební produkci. Tak to dopadá, když neexistuje architektonická kritika, která oddělí pokrok od úpadku.
Důsledek přeteorizované kritiky
Gfunk
| 28.11.20 05:07
Ale PRD, jo to dobrej barák. To se tu pak můžem o tom hádat do aleluja.
cesta do .....
Zuzana Kubátová
| 28.11.20 07:45
Prošívaná deka je velmi slabá a nepatřičná stavba. Pokud bude tento vřed prohlášen za památku bude to cesta do pekla.
Re Gfunk
Vích
| 28.11.20 09:43
Děkuji za názornou ukázku argumentace v ČR 2020 včetně té anonymity.
Nová Scéna
Rivass
| 29.11.20 01:23
Nesmysl je to dobrej barák, a hlavně ty interiéry jsou skvělý. Je to umění a to se nemusí líbit každému. V tom se Loos pletl.
... Tak,...
šakal
| 29.11.20 02:37
... já se opět projevím ve své oblíbené roli cynického oportunisty:

Je to blbej barák - provozně, esteticky. Urbanisticky ne! To zas ne. Nedávno jsem tu sice psal, že by se na tom urbanismu dalo ledacos vylepšit, ale třeba v porovnání s tragédií urbanistické situace Transgasu nebo "Pragerových kostek" u Emauz by byla skoro drzost chtít vylepšovat urbanismus Nové scény.

Ale nechme ten barák být! Bůh ví, co by vzniklo místo něj! Nějaká "Zaha Hadíd"...
Technicky uspech
Dr.Lusciniol
| 30.11.20 01:07
Pokud vim, tak ani jedna "televizni obrazovka" teto budovy jeste nepraskla. Prakticky po 50 letech !
Ale architektonicky, zvlaste vuci vedlejsi historicke budove, je to horsi. Kdyby ty "obrazovky" alespon padaly na kolemjdouci, tak by byla prilezitost to trochu napravit. Ale jak to vypada, tak snad az za dalsich 50 let ? Ale dech kvuli tomu drzet nebudu (ten mi dojde stejne mnohem drive) nebot to muze byt neco jako zizkovsky "Penzijnak" Havlicka a Honzika kde, po 90 letech ty dlazky, ac znacne znecistene, stale drzi (kdezto dlazky moji svagrove na ni padaji po 10 letech).

Neco jako zizkovsky "Penzijnak" Havlicka a Honzika (po 90 letech ty dlazky, ac znacne znecistene, stale drzi, kdezto dlazky moji svagrove na ni padaji po 10 letech).
cesta do budoucnosti
A. Machajdíková
| 30.11.20 03:34
Než zápis mezi památky, raději vypsat novou architektonickou soutěž a předepsat, že návrhy do soutěže musí být bezpodmínečně v neorenezančním slohu.
Vybrat vítěze, pak zbourat a postavit novou Novou scénu, tak jak by se to líbilo panu architektu Josefu Zítkovi.
Flexibilní kulturní památka
Vích
| 30.11.20 06:01
Co takové zapsání na seznam kulturních památek prakticky znamená? Pokud to nebude bránit Novou scénu přefasádovat, zaizolovat, přestavět, dostavět a provozně změnit, jak je to u Máje či Invalidovny, tak o nic nejde. Pokud by to mělo zabránit vybudovat v parteru a patře místo šaten do Národní kavárnu a zamezit zamezení průvanu v nízkých průchodech a zelegantnit těžké měřítko a bramboroidní slepý netvar a polidštit žulový buzerplac na nádvoří, tak to může být taková neortodoxně flexibilně přizpůsobivá památka, jak je pro moderní architekturu typické. Moderní domy se přeci nestaví na věčnost, když doslouží, nahradí je nové a lepší. Nová vrstva je přirozené právo nové generace, nebo to nějak pletu?
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.