Publisher
ČTK
23.01.2020 07:55
Czech Republic

Brno


back to article
1 comment
pricina a dusledek
jz
| 23.01.20 12:31
Mne prijde, ze se snazime problem resit pouze na jedne strane rovnice nabidka-poptavka. snazime se stavet vic, aby se zvysila nabidka. Myslim, ze by se take mela resit samotna zvysena poptavka po bydleni v Praze a Brne (v jinych mestech neni situace tak vyhrocena). Pocet obyvatel CR se zasadne s casem nemeni tj. za zvysenou poptavkou po bydleni musi z nemale casti stat vnitrostatni migrace. pokud tomu tak je, tak by stat mel motivovat, aby lide po cele republice, ale misto toho dela pravy opak (jeste svoji politikou situaci zhorsuje)
a) Praha, Brno, Plzen a Ostrava dostavaji podle z rozpoctu nasobne vice penez na 1 obyvatele nez mensi obce (male obce tem velkym nemohou konkurovat) ... viz zakon 243/2000 priloha 3.
b) Stat z mensich obci mizi - zaviraji se financni urady, zkracuji se otviraci doby apod. (ve velkych mestech stat vytvari mista - univerzity, nemocnice. V malych ne)
c) Infrastuktura pro dojizdeni do center stagnuje
... dokud se nezacnou resit i body a), b) a c), tak se situace nezlepsi. Nyni na tom prodelavaji vsichni krome developeru. V Praze a Brne je pro vsechny draho a male obce se vylidnuji, s tim klesaji i nabizene sluzby a hure se tam zije.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.