Autobusový terminál v Pardubicích má stavební povolení

Publisher
ČTK
20.10.2020 20:40
Czech Republic

Pardubice


Pardubice – Terminál pro regionální autobusovou dopravu v Pardubicích získal stavební povolení. Město chce do konce roku vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby. Stavební práce by mohly začít na jaře příštího roku, oznámil dnes magistrát v tiskové zprávě.


Terminál B bude stát vedle vlakového nádraží. Nynější autobusové nádraží, které je o několik set metrů dál, skončí zatím v neurčeném termínu provoz. Majitel pozemků je chce využít jinak.

Náklady na stavbu terminálu budou zhruba 169 milionů korun. Město od roku 2017 do projektu investovalo zatím 17,5 milionu korun. Zhruba pět milionů stála projektová dokumentace, 11,5 milionu korun radnice vydala za výkup pozemků.

Terminál by měl být hotový v roce 2022. Stavbu město zaplatí z více zdrojů, zhruba 100 milionů korun by mohlo obdržet z evropských dotací. "Navržená podoba terminálu má podporu i Pardubického kraje, který regionální autobusovou dopravu zajišťuje. Kraj městu přislíbil, že se bude na výstavbě terminálu pro regionální autobusovou dopravu podílet i finančně," řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Nový terminál bude stát za bývalým bytovým domem na náměstí Jana Pernera, vedle je vlakové nádraží a terminál městské hromadné dopravy. V budoucnu bude terminál B propojený s plánovaným terminálem Jih. Spojí je lávka přes železniční koridor. Lávku postaví Správa železnic, která nedávno začala v Pardubicích modernizovat zdejší železniční uzel.
0 comments
add comment

Related articles