Publisher
ČTK
05.05.2022 07:35
Czech Republic

Karlovy Vary


back to article
4 comments
No,...
šakal
| 05.05.22 01:34
... to sme děsně rádi! (7:- P)

Ale ono by tam jinak třeba vzniklo ještě něco daleko horšího... (7:- /)
Luigi
Ludislav
| 06.05.22 08:50
Přičítám to tomu, že teď je doba kamenná, všechno zkamenělo, nic se nesmí odstranit, i když je to sebeodpornější. Vřídelní kolonáda v KV ve mě vždycky vzbuzuje dávivý reflex, naštěstí je říčka Teplá hned vedle, takže blutky jsou okamžitě odváděny do Ohře. Ale věřím že jednou budeme tam kde Němci dnes, kteří zbořili palác Republiky (u nás by ho prohlásili za památku v bruselském stylu) a místo něj postavili repliku císařského zámku. Zkrátka, já se toho možná nedožiju, ale snad se vytvoří jednou ve Varech replika oné litinové kolonády z roku 1879..
Přesně tak, Ludislave!
šakal
| 06.05.22 09:46
(7:- +)
Doba kamenná
Vích
| 06.05.22 10:58
Ano, jako by vše zamrzlo a čtvrté desetiletí se nedokážeme vymanit z konce dějin v podobě brutálního modernismu. Včera jsem byl ve Špálově galerii na výstavě Františka Skály, který drti kámen na hlínu a maluje krásné senzitivní velkoformátové postapokalyptické obrazy. Výstava se jmenuje "OBRAZY ZE MĚ" a končí v neděli (!). Věřím, že se dnešním válečným šílenstvím prokoušeme k obrodě normální lidské citlivosti, jaká tu jinak vždy byla a přinášela krásu do našeho života. Stýská se mi po té LÁSCE.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.