Publisher
ČTK
03.04.2021 10:45
Czech Republic

Brno


back to article
4 comments
proč ?
Radek Drahný
| 05.04.21 01:40
Proč si město Brno nekoupilo od předposledního majitele Mosilany celý areál a nebo aspoň jeho část, tu kterou nyní tak žádá zachovat?
Brno-střed bude jednat s majitelem o zachování některých budov Mosilany
DeRon
| 07.04.21 10:32
Přesně tak, město a i památkáři stále přehazují jakési povinnosti a požadavky na soukromého investora. Pokud je to cenná stavba a město (stát) ji chce zachránit, ať se spolupodílí na této činnosti i finančně.
tak to chodí ....
Josef Hájek
| 07.04.21 12:35
Předpokládám, že komunální politici města Brna nyní budou soukromého investora vydírat a tlačit ke zdi prostřednictvím územního plánu a jeho případných potřebných změn, a nebo naopak rychle provedou účelové změny územního plánu tak, aby investorovi hodili klacky pod nohy, když nebude poslouchat a platit.
a už je to tady, ...
Josef Hájek
| 08.04.21 01:30
Den se dnem se sešel, a už je to tady.
Brno pozastavuje změnu územního plánu a předvídané vydíráníčko je na světě.
Kdepak pane Drahný, že by si město Brno ty budovy, co je chce zachovat, koupilo za vlastní peníze a také je svými vlastními prostředky nechalo opravit.
Viz prosím:
https://www.archiweb.cz/n/domaci/brno-pozastavilo-zmenu-uzem niho-planu-aby-zabranilo-demolici-mosilany
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.