V New Yorku se otevírá vzdělávací centrum pro moderní umění

Publisher
ČTK
22.11.2006 12:20
USA

New York

New York - Začátkem příštího týdne bude na newyorském Manhattanu slavnostně otevřeno nové vzdělávací středisko Muzea moderního umění (MoMA). Skončí tak pět let trvající rekonstrukce galerijního areálu, která stála celkem 425 milionů dolarů (9,3 miliardy korun).

    Za projektem celkové rekonstrukce a rozšíření areálu Muzea moderního umění stojí japonský architekt Jošio Taniguči. Hlavní budova, v níž se nacházejí výstavní sály, byla znovuotevřena před dvěma lety a od té doby přilákala rekordních pět milionů návštěvníků.
    Osmipatrové vzdělávací centrum je s výstavní budovou propojeno prosklenou chodbou a zájemcům o moderní umění a design nabídne velkorysé zázemí. V budově jsou rozmístěny učebny, promítací sály, čítárny a divadelní sál pro 120 lidí. Hlavní atrakcí je rozsáhlý archiv věnovaný historii malířství, sochařství, architektury, designu a nových médií, a také knihovna, která se pyšní katalogem o 160.000 položkách.
    Taniguči (69) před získáním zakázky na rekonstrukci muzejního areálu v New Yorku projektoval převážně ve své vlasti. Specializuje se především na navrhování prostorů galerií a muzeí.
0 comments
add comment