Publisher
ČTK
08.10.2018 09:40
Jørn Utzon


back to article
1 comment
“Australane nechteji…atd.”
Dr.Lusciniol
| 09.10.18 11:36

Tech snobu se vyjadrilo zatim (dle clanku) 150 tisic, z 25 milionu (ne, budme charitativni, vezmeme jen 5 milionu obyvatel Sydney, protoze treba v Melbourne Operu nemaji a tak je to ”nezajima”). Z hlediska ceskeho obcana jde vlastbe o takovou “sydnejskou kavarnu”. Bojuji pry proti zneuzivani “svetove ikony” pro podporu hazardu (sazeni na vysledek) a krutosti vuci zviratum”. Jde totiz o konsky zavod v cene 13 milionu dolaru. Nejen, ze za dobu sveho trvani “plachty” Sydney Opera House byly jiz mnohokrate “zneuzity” k uvadeni ve znalost (cesky propagaci) mnoha rozlicnych udalosti, jako treba cinsky novy rok, mardi gras, ragby (krutost vuci protihracum?) kriket (na ktery, jako ostatne na kazdy sport, se take sazi) atd. atd. Dokonce, na jeden den byla tato “ikona” prejmenovana na “Oprah House” pro jednu americkou televizi. Alespon 120 dnu v roce je predpoli teto “ikony” pronajimano pro ruzne, vetsinou obchodni, ucely. To vse zpravidla za velmi tucny peniz, jak tomu bude ostatne i dnes vecer.
Nelepsi je ovsem ta skutecnost, ze tento “playground” snobu (vetsina beznych lidi se dovnitr na operu nepohrne ani jednou za zivot) byl zaplacen zcela z toho strasneho “hazardu” , z byvale Sydney Opera House Lotery”!!!
Vsak take mnohapalcovy nadpis na prvni strane jednoho dnesniho australskeho deniku to rika zcela jasne: “Get of your High Horse”.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.