Source
Galerie TIC
Publisher
Tisková zpráva
05.08.2019 18:10
Czech Republic

Brno


back to article
4 comments
Aha
Vích
| 05.08.19 07:02
Vždycky když čtu takovýto soubor negacnich proklamaci, tak si říkám, co k tomu jejich autory vede. Kultura je všechno a rezignace na vizi je odpovědnost, jo aha
Jezuiti ...
Mirko Baum
| 08.08.19 12:29
... psali na své stavby "Ad maiorem Dei gloriam". To je asi přesně to, co nám dnes všem chybí.
A. M. D. G.
Vích
| 08.08.19 05:59
Relativizace a dekonstrukce hodnot je přesně to, co naše rozkocicena doba a společnost nepotřebuje. Jsme v tom v opačné pozici než bylo umění a architektura před 100 lety, kdy se borilo. Karty jsou dnes rozdány naopak, kdo projeví smysl pro správnou míru a kontext a překlene tradiční hodnoty z minula do budoucna, ten drží palec na tepu doby. Z proklamaci k výstavě, kterou jsem neviděl, to ale dělá dojem spíše opačný. Modernismus je 50 let mrtvý, modernost se svým nárokem na pravdu je stále živá stejně jako diskuze o ní.
Sonda do podvědomí nastupující generace
| 10.08.19 08:54
Z názvu je patrná inspirace Latourovým We Have Never Been Modern. Popis je ale trochu intelektuální exhibice, která na první pohled nepříliš odpovídá prezentovaným fotografiím. Nezbývá, než vyčkat až přijde onen pocit opilecké závratě.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.