Stavbami roku v hradeckém kraji jsou řadové domky a divadlo

Publisher
ČTK
29.11.2011 12:55
Czech Republic

Hradec Králové

Hradec Králové - Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2011 dnes získaly atriové řadové domky v Kvasinách na Rychnovsku a budova společenského centra a divadla Uffo v Trutnově. Do osmého ročníku soutěže stavbaři přihlásili 16 staveb, tedy o pět více než loni. ČTK to řekl mluvčí hejtmanství Imrich Dioszegi.
    Realizací dvoupodlažních řadových domků v Kvasinách se podle poroty podařilo i díky proskleným zeleným atriím vytvořit sympatický soubor, který je příjemný obyvatelům i okolí. Investorem domků je společnost DEKO TRADE. Městské společenské centrum v Trutnově je cenné například díky výjimečné variabilitě vnitřního prostoru. Centrum Uffo již letos získalo celostátní titul Stavba roku.
    Čestné uznání si odneslo pět staveb. Dostal je obytný soubor Za Terronicem v Hradci Králové a hradecký Labyrint divadla Drak v Tereziánském dvoře. Porota čestné uznání udělila také přestavbě měšťanského domu na penzion v historické části Hostinného, česko-polskému infocentru v Broumově a obnově městské památkové rezervace v Jičíně.
    Celostátní prestižní ocenění Stavba roku v hradeckém kraji vedle trutnovského Uffa získaly v minulosti například areál krajského sídla Regiocentrum Nový pivovar a budova hradecké studijní a vědecké knihovny.
    Cílem krajské soutěže je seznámit veřejnost s úrovní stavebnictví a architektury v kraji a také zviditelnit stavební firmy z regionu. Akci pořádá kraj s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví.
0 comments
add comment

Related articles