Na využití budovy bývalého kina vypíše Kladno ideovou soutěž

Publisher
ČTK
14.01.2019 16:30
Czech Republic

Kladno

Kladno - Na využití budovy bývalého kina Oko vypíše Kladno v nejbližších týdnech ideovou soutěž. Bývalé vedení města stavbu v centru města zakoupilo za 36 milionů korun, vzniknout zde mělo centrum pro pořádání kulturních akcí. Celkově je objekt ve stavu před rekonstrukcí. Využití budou komplikovat i specifické stavební úpravy budovy, které nechali udělat předchozí majitelé. Novinářům to při dnešní prohlídce stavby řekl primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).


Kladenští radní rozhodli, že s hledáním využití objektu pomohou architekti, kteří se zapojí do ideové soutěže. Její vyhodnocení město očekává v druhé polovině letošního roku. Následovat bude zpracování projektu, zajištění peněz, tendru a pak může začít samotná rekonstrukce a přestavba. "Je to práce na čtyři pět let," uvedl Jiránek.

Mezi náměty na využití je například možnost aktivit pro školáky, kteří by se mohli vrátit do městské budovy na blízkém Floriánském náměstí.

V objektu bývalého kina byla dříve zčásti ubytovna, v další části přibližně desítka bytů. Někdejší kinosál nyní slouží jako prodejna textilu a dalšího zboží. Do sálu byly dodatečně vsazeny nosné sloupy, které jeho využití limitují. Do některých částí budovy zatéká.

Šestipodlažní budova stála v centru Kladna už na konci 19. století, současnou podobu v duchu funkcionalismu získala ve třicátých letech minulého století. V roce 1958 byla vyhlášena nemovitou kulturní památkou.
0 comments
add comment