Address: Za Cukrovarem, Čakovice, Prague, Czech Republic
Project:2017
Completion:2018
Area:5600 m2
Built Up Area:1100 m2
Site Area:6633 m2


back to article
12 comments
Krásné
David Mareš
| 20.11.19 07:47
Svěží, krásné. To stojí za výlet!
Dotaz
Kryštof Kaiser
| 01.12.19 02:37
Prosím o informaci, kolik metrů čtverečních se při této realizaci Volnočasového areálu v Praze v Čakovicích podařilo, zabetonovat, zaasfaltovat a zadláždit zelených ploch, to jest trávníků, křovisek a kolik bylo potřeba vykácet stromů?
Předem děkuji
Odpověď
Martin
| 02.12.19 10:20
Při náhledu do starších leteckých snímků to vypadá, že zpevněných ploch spíše ubylo a v porovnání s nedalekým Globusem a průmyslovými areály jsou zcela zanedbatelné. Také nemám rád zbytečné betonování volné krajiny, ale v tomto případě je poznámka pana Kaisera trošku nefér.
upřesnění dotazu
Kaiser Krištof
| 04.12.19 09:25
Dobrý den,
nepsal jsem o nějakém nedalekém Globusu, nežádal jsem srovnání s ním. Předpokládám, že existuje situační plán stavu před realizací a po realizaci. Jistě bylo nutné žádat o povolení kácení a tam se musely uvést přesná data.
Takže by to asi chtělo exaktní údaje a ne pocity.
Fér, nefér, ale pravdu.
neřeknu a nřeknu, vy byste se mi řechtali
Zorka Hejdová
| 06.12.19 12:21
A pan Martin se nám se zde už asi neozve.
Bude mlčet, žádné údaje nezveřejní, přestože nemá rád zbytečné betonování volné krajiny.
Nerozumím
Martin
| 07.12.19 05:04
Příspěvku paní Hejdové nerozumím. Přesné údaje o kácení dřevin by vám spíš mohli poskytnout autoři nebo investor. Když se ale podívám na staré letecké snímky a staré fotky, co na tom místě bylo dříve, tak vidím holou pláň bez keřů či trávy (2003) a potom jakousi zpevněnou plochu s náletovými dřevinami, které byly navíc při realizaci zachovány. To mi připadá dostatečně exaktní.
Vždyť je to jedno
Kryštof Kaiser
| 08.12.19 01:09
Exaktní jsou metry čtverční.
Neexaktní je - připadá mi ...., nebo, zpevněných ploch spíše ubylo...
...
Daniel
| 09.12.19 01:06
Vskutku komická debata. Z něčeho hnusného se udělalo něco pěkného (se spoustou zeleně), co lidé využívají a tady se bude počítat, jestli někdo pokácel dva náletové stromy nebo ne. Notabene v místě, kde je zeleně více než dost a tady v diskuzi to vypadá, že někdo vykácel tři hektary zdravého lesa a plochu vybetonoval. Na těch plochách navíc nevidím žádné kanály, takže veškerá voda se buď odpaří nebo steče na okolní (zelené) plochy a v místě se vsákne, hned vedle rybníky... Ale nejsem vyznavač skateboardingu, tak se třeba mýlím a je možné udělat zatravněný skatepark...
určitě se nic nedovíme
David
| 09.12.19 07:28
"Z něčeho hnusného" - to je co?
Popište prosím konkrétně, co to bylo to hnusné. Kolik toho bylo plošných merů, co tam stálo, co tam rostlo?
"Udělalo se něco pěkného" - prosím vymezte to plochou dlažeb, plochou zpevněných povrchů, plochou trávníků, záhonů, počtem stromů a keřů, ...
...
Daniel
| 10.12.19 10:11
Máte pravdu, omlouvám se, ta psí loučka vypadala normálně, areál sousedí s průmyslovým areálem, což úplně příjemné místo není, tak si ho pamatuji, v širších souvislostech je okolí ale pěkné (čím dál tím hezčí), spousta zeleně, zámek, rybníky... Nějak ale nechápu tu hysterii kolem zeleně. Z dostupných informací, včetně třeba fotografií té psí loučky je zřejmé, že minimálně drtivá většina stromů zůstala, navíc v hodně zeleném okolí a skatepark prostě na trávě být nemůže a určitě je hojně využívám. Vzniklo pěkné místo pro trávení volného času, místo pro tolik potřebný pohyb mladých (převážně) lidí , v místě, kde vzniká enormní množství nových bytů, místo je dobře dostupné i MHD. Nějak nevím, co na něčem takovém vadí. Kdyby kvůli tomu zaniklo jediné zelené místo široko daleko, také mi to vadit bude, tady ale nechápu.
...
Daniel
| 10.12.19 01:05
Tak jsem si přece jen to místo pamatoval dobře, psí louka je vedle a stále funkční, skatepark nahradil vedlejší, opravdu nepěkný, prostor. Stromy jsem tam přepočítané neměl, ale podle všech dostupných "důkazů" +/- vše zůstalo zachováno, v místě skateparku byla volná plocha bez zeleně. Tudíž došlo ke kultivaci místa a vše je dle mého v nejlepším pořádku. Místní zlobu o to méně chápu. Ale je v české povaze si neustále stěžovat a na všem hledat jen to nejhorší, takže je asi vše tak, jak má být.
"Ukažte mi ho v seznamu!"
šakal
| 10.12.19 03:30
... Nějak mi zdejší debata připomíná tuhle situaci... http://jdem.cz/ffpvx6
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.