4 comments
Pocit
Martin Kvita
| 05.10.10 12:08
Jak se tak na to koukám, tak mi to pocitově mírně připomíná Wrighta...
RE: Pocit
DIN
| 05.10.10 08:50
... jak je pan architekt Lábus stále přemlouval, že moderní lidé potřebují moderní dům s rovnou střechou a ukazoval jim příklady ze světa soudobé architektury, tak pomalu měnili názor. Nicméně zásadní zlom přišel, když se rozhodli podívat na některé příklady osobně: "Takže jsme navštívili ten dům nad vodopádem od F. L. Wrighta v USA a bylo nám to jasné. Teď jsme spokojeni s vlastním moderním domem podle představ pana architekta a už chápeme, o co v dnešní architektuře jde a nemáme s tím problém,"...
Aktuální fotky
Paloš
| 05.10.10 05:54
Z fotek, roku tuším 2005 je patrné, jak betonový převis obrůstá zelení, nejspíš vínem a průčelí vily "zlidšťuje".
Vila vypadá skvěle a podle mého patří mezi esteticky a funkčně nejlepší zděné stavby postavené v posledním dvacetiletí.
Inspiraci Wrightem lze také vidět ve vile projektované Cajthamlovou a Lauermanem, která je tuším v Černošicích.
...
D.
| 17.02.21 07:56
Jedna z těch zásadních vil u nás, které čas nic neubírá na působivosti. O vilách v Černošicích a ve Velké Chuchli od Markéty Cajthamlové, v prvním případě ještě se Lvem Lauermannem, v druhém se Šárkou Sodomkovou, platí to stejné. V posledních dnech jsem je viděl všechny a je to čistá radost.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Lábus AA