Architect: Eva Bradáčová
Realization:2015
Area:78 m2


back to article
8 comments
...Teda,...
šakal
| 27.01.16 03:29
...jak jsem četl to "byt v novostavbě", říkal jsem si hned, že se musím podíval na dispozici, a mé tušení mě nezklamalo - je úplně děsná. To můžete vymalovat na žluto, nebo zařídit od Maurera a bude to jedno. S tím prostě architekt nic nepořídí... (7:- /)
develop
Stano Merc
| 27.01.16 03:16
Develop okrem iného podľa slovníka znamená rozvíjať, zdokonaliť. Kladiem si otázku, čo zdokonaľuje a rozvíja (okrem bankového konta developera) novostavba, ktorá v sebe ukrýva takéto dispozičné zúfalstvá. Bobríka odvahy zasluhujú majiteľ bytu i autorka interiéru.
... Náhodou...
Lamik
| 28.01.16 05:38
... som videl u mnohých develop-novostavieb aj príšernejšie dispozície.
Úprava detskej je fajn, ale obávam sa, že dospeláci budú zakrátko pociťovať nedostatok súkromia, ktoré im poskytuje policová stena. Pritom okien, ktoré by umožnili veľký priestor radikálnejšie oddeliť je tu dosť.
...tak nevím...
ferdos
| 29.01.16 10:46
S podobnými dispozicemi jsem se setkal při hledání nového bydlení, ale pokus o rozumné využití takového prostoru jsem vzdal už nad inzertním plátkem. Dle nejrůznějších slev a "akcí" u onoho projektu v dalších měsících a letech jsem k podobnému závěru zjevně nedospěl sám. Nakonec developer neprodejné byty pronajal jako studentské bydlení...
Nepochopitelné množství nesourodých oken (navíc s různým osazením vůči ke stropu), sloup před rohovým oknem uprostřed místnosti, jedna instalační šachta limitující umístění kuchyně, dlouhá zalomená chodba. Navrch hůj, vespod...
Když si vzpomenu na nedávnou diskusi o přínosu architekta k rekonstrukci malého domku, napadá mě, co pan architekt ve službách developera asi tak zamýšlel zde... Nebo tím chtěl připravit rébus pro své kolegy? A to raději nechci vědět, na kolik ta legrace přišla.
Vychází mi z toho jediný praktický závěr: než toto, pak raději slušný fungující panelák :o)
Průměrná dispozice
Pavel
| 29.01.16 02:48
Ta dispozice není špatná, ale průměrná. Chybí balkon nebo lodžie. Pro bydlení je to ok. Příliš velká a dlouhá předsíň pravděpodobně vznikla umístěním vertikálních komunikací ve středu domu a jejich obalením byty. Je škoda, že se do ní nevejdou hluboké šatní skříně.

Překvapilo mě, že konstrukční systém je skelet, který se pro bytové domy nehodí a je neekonomický.
dispozice
Michal Schwarz
| 29.01.16 03:04
Dispozice je kvalitní. Chyba je ve funkci. Zrcadlové bludiště by ve vstupní chodbě fungovalo skvěle.
cílová skupina
ferdos
| 29.01.16 04:16
Ad Michal Schwarz - konečně někdo s pozitivním přístupem :o) Aneb jak říkají marketingoví mágové: To není chyba, to je vlastnost.
Alternativou může být pohled na cílovou skupinu pro tuto "dispozici", což jsou jednoznačně singles se svými mazlíčky. Např. takový baron Rupert von Kratzmar - Adéla by mu v tom skleníku jen kvetla. A ta komora u vchodu by s pomocí zmíněných zrcadel mohla fungovat jako past a spižírna zároveň.
. . . malá poznámka
Sl. Kuchovský
| 12.02.16 06:50
K návrhu vybavení bytu : každý obyvatel bytu potřebuje nejméně jednu šatní skříň vel. 120x60 cm !
V návrhu vybavení jsou tyto základní potřeby totálně opomenuty.
K vlastní dispozici : je to hrůza, člověk žasne, co se dnes na trhu nabízí . . .
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Eva Bradáčová