Central European University

Közép-európai Egyetem

Central European University
Coauthor: Teampannon
Spolupráce:Mark Grehan, Ciara Reddy
Address: Nador u. 9, Budapest, Hungary
Investor:Central European University
Contest:2011
Project:2011-14
Completion:12.2015 - 10.2016
Price:21 500 000 Euro


back to article
5 comments
...Škoda, škoda,...
šakal
| 15.01.19 08:55
...tak hezky si to tam zařídili, a teď... Když na to koukám, architektura pohledná... Řekněte sami - kdo by nechtěl ztrávit zbytek života v tak hezkém prostředí, mezi samými krásnými lidmi! Musí to být opojné. Naproti tomu představa, jak odsud kráčíte zas směrem dolů, způsobuje nepříjemné mrazení v zádech. Ne, ne, ani pomyslet - vy si přeci zasloužíte žít jinak! ... Jen se mi při tom pohledu nějak vtírá vzpomínka na taková ta filmová sídla mezinárodních padouchů typu Stavrose Blofelda nebo Elliota Carvera. (Asi bych o tom ani nepsal, ale když i ta recenze má takový "celospolečenský přesah"...)
...Ztráta
| 16.01.19 10:12
Sexy barák to určitě není, ale ani být ne(s)měl. Řád, pravidelnost, pokoru, čitelnost, a lidské měřítko konsolidované (konzervativní) zástavby okolí nerespektuje, taky ne(s)měl. Nehraje si na něco co být nemá, CEU vyjadřuje skvěle.
Jákáť to škoda, že v krásné Budapešti potažmo v celém Maďarsku bude po vystrnadění tohoto školícího střediska nepochybně velký nedostatek v gender studies vyvzdělaných odborných lidí*. Jistě to bude maďarské společnosti v následujících letech velice chybět.
* p.s. snad je to takto dostatečně genderově neutrální výraz
...
Daniel
| 16.01.19 11:46
Nedemokratické a polodemokratické režimy se odjakživa bojí vzdělaných lidí, takže je v lepším případě potlačují, v horším se jich zbavují a zavírají je. Tady navíc ještě studují cizinci, což už je čiré zlo. V Budapešti tak můžete potkat černocha nebo asiata, dokonce tam bude studovat i pár muslimů. Mimochodem seznam oborů je lehce dostupný na stránkách univerzity, vážně se tam neučí jen genderová studia. Samotná stavba je určitě kvalitní a nabízí skvělé zázemí pro moderní univerzitu, bohužel v současném Maďarsku své místo opravdu asi mít nemůže.
Opravdu
| 16.01.19 02:08
realizace trvala jedenáct měsíců? Můžete doplnit generálního dodavatele stavby? Odečteme-li čas potřebný na doladění technického řešení, na výběr a zasmluvnění dodavatelů materiálů a prací, spolu s časem potřebným na vypulírování dokončené stavby ke kolaudaci, tak zbyde tak devět měsíců a kousek na ten stavební frmol. Dílo je to vskutku pěkné.
Re: Opravdu
| 16.01.19 07:20
Ano, realizace probíhala deset měsíců. Vycházíme z údajů rakouského časopisu architektur.aktuell, No. 447, červen 2017, str. 123. Stavěla firma Strabag.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from O'Donnell + Tuomey Architects