Project:2008
Completion:2010
Area:692 m2
Built Up Area:435 m2


back to article
14 comments
Neuvěřitelné - v Čechách, kde
tantemici
| 23.02.12 09:00
95% lidí (odhadem dle mých zkušeností) trpí fóbií ze vzrostlých stromů a nejraději by vše vykáceli 30m kolem domu. Líbí, moc.
Dom v lese
Miroslav Ričovský
| 23.02.12 09:20
Dobrý deň.
Vkusná a decentná hmota. Dispozícia nie je prezentovaná, no predpokladám, že je funkčná.
Ten obklad má peknú farbu. Je z prirodzene zoxidovaného-zhrdzaveného plechu?
Ak áno, zaujímalo by ma, či produkovaná hrdza na povrchu materiálu nespôsobuje nadmerné
špinenie okolia fasády a domu.
K tým boroviciam - sú nádherné. S praktického hľadiska je vhodné obávať sa víchrice. Borovice, ako
aj červené smreky znesú-ustoja značne veľký ohyb, problém býva v kontakte so stavbou.
( Žijem pod TA3-ami, na víchricu z roku 2004, s rýchlosťou do 190 km/h, nezabudnem v živote..)
S pozdravom
Velmi zajímavé
Onek
| 23.02.12 11:55
škoda, že není k dispozici interiér a půdorysy.
Elegantní
V K
| 23.02.12 03:03
Moc příjemná stavba na krásné parcele. Jen bych se bál, aby hranice mezi interiérem a exteriérem nebyla potlačena úplně, až zafouká... jak je to pořešeno?
Dotaz na plot
Petr Kotora
| 23.02.12 07:49
Dobrý večer, v prvé řadě chválím velmi zdařilou koncepci a design domu. V druhé řadě prosím o sdělení značky a výrobce plotu a podezdívky, případně další informace k plotu.
Děkuji.
škoda, že není k dispozici interiér a půdorysy
takyarchitekt
| 23.02.12 11:32
K zajimavosti reseni (obvykly shluk krabic znacne neobvykle vsunuty do vzrostleho porostu) zde vnitrnosti domu nejsou dulezite.
Doufam, ze se toto prvni kvitko ujme a rozmnozi. Ve Finsku je to zcela bezne, vyhybat se stromum, kdekoliv mozno i kdyz (nebo snad prave proto?) je pokryto z 90% lesy.
cena
nikita
| 24.02.12 09:28
95% lídí v Česku, zajíma pouze cena, A MYSLÍM, ŽE TO NÁVRH I PROVEDENÍ PĚKNĚ PRODRAŽÍ
ŽE TO NÁVRH I PROVEDENÍ PĚKNĚ PRODRAŽÍ
takyarchitekt
| 25.02.12 12:07
Prosim vysvetlete.
co údržba?
Dalibor Černý
| 05.04.12 02:52
Jak a čím,v lese udržují trávník? A vůbec jak docílili přeměnu lesa na stavební pozemek?
jak docílili přeměnu lesa na stavební pozemek?
takyarchitekt
| 07.04.12 02:59
Tak, ze tam postavili barak?
...
Daniel John
| 07.04.12 05:17
Předpokládám, že se jedná o Klánovice a tam má kus lesa na pozemku kde kdo, nic neobvyklého.
...
Daniel John
| 30.04.12 04:36
Vila je opravdu v Klánovicích, po takřka detektivním hledání jsem ji našel a to byl impuls se po letech opět do Klánovic vydat. Klánovice jsou naprosto jedinečným místem s pozoruhodnou historií, současnost jim navíc vysloveně svědčí.
Měl jsem vytipovaných 11 staveb, ale zajímavých jich je mnohem více. Dominantní jsou stále stavby od Atelieru Vyšehrad, dvě realizace tady ale má už i OK Plan, obzvláště ta která sousedí s vilou od Atelieru Vyšehrad v Želkovické ulici patří k mimořádným stavbám.
Klánovice nicméně doslova přitahují kvalitní současnou architekturu a až s odstupem si člověk uvědomí, že moc takových míst není a proč tomu tak je.
Nejde jen o okolní lesy a všudypřítomnou zeleň, která je přirozenou součástí místních pozemků, kus lesa má opravdu kolem domu kde kdo. Vše začíná skvělým urbanizmem, „mřížová“ síť ulic usnadňuje orientaci, navazuje se tady na původní zástavbu, žádná masivní nová výstavba tu vůbec není, obvyklých hrůziček tady člověk moc nenajde.
Tady je důležité přejít pole do sousedních Šestajovic, kde na mě okamžitě padla těžká deprese, nekonečné ulice odpudivých domečků které si hrají na něco, čím nejsou, totální zmar. Pár zajímavých domů se tady najde, třeba všeobecné známý dům od DUM architekti, ale v sousedství různých podivností vypadá až nepatřičně. Majitele moc nechápu, dům je krásný, ale cesta domů by pro mě byla utrpením.
Právě odbočka do Šestajovic je pro pochopení kvalit Klánovic zásadní. Novostaveb od dobrých architektů je tu řada, ale nenajdete tady žádné pomníky architektů, ale snad do jedné je vidět snaha maximálně pokorně vstoupit do tohoto jedinečného místa. Velikosti domů odpovídají možnostem pozemků, řada jinak velmi luxusních domů nemá garáž, ale jen přístřešek pro auta, což působí nesmírně sympaticky. Pozemky tak nejsou zatěžkány větší hmotou než je nutné, další zajímavostí je, že kolem domů nejsou vysoké zdi, ale bariéru zajišťující přiměřené soukromí tvoří často zeleň, nebo zajímavé hmotové řešení. I úpravy pozemků krásně využívají již existující zeleně a jen ji citlivě doplňují, vyumělkované rádoby designové zahrady plné cizorodých exotických rostlin a stromů tady člověk moc neuvidí.
Mohl bych se rozepsat o jednotlivých domech, ale vlastně to není ani důležité, Klánovice jsou jedinečné jako celek. K domu od ADR stačí říct jen, že ve skutečnosti vypadá stejně dobře jako na fotografiích.
odpověď
zaoluk
| 25.01.16 01:38
Stavba je v Praze - Klánovicích a když je navštívíte, tak zjistíte, že vzrostlé lesní stromy tam jsou na všech parcelách, proto to může dělat dojem, že se jedná o dům v lese...
Alena Kováčová?
Zbyněk Janata
| 14.04.21 10:17
Alena Kováčová?
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from ADR