Spolupráce:Václav Kocián, Monika Drholecká, Martin Lampa, Tomáš Šenovský
Investor:Obec Palkovice
Project:2015–2017
Completion:2018


back to article
3 comments
... Smutný....
šakal
| 07.08.19 09:14
... Po dlouhé době spokojenosti s kdejakým soukromým projektem mě tenhle ateliér zklamal - a bohužel zrovna v případě stavby na vřejném místě. Takováhle hnusná betonová kláda, neopracovaná! A to "decentní" zábradlí - jak z kanceláře nějakého korporátu! Co TOHLE má společného s veřejným prostorem OBCE?
TAKHLE vypadá skutečně odpovědná práce s městským partarem: http://jdem.cz/fdjjj8
... Všimněte si profilace okraje vykonzolované vozovky, zábradlí!
Lávka
Luděk
| 07.08.19 03:07
To je vtip? Lávka vypadá esteticky velice přívětivě, fakt se mi líbí, oceňuji její ladnost a pro oko člověka je rovněž milá její průhlednost, ale právě ta je smrtící pastí pro ptactvo. To je přece obecně známá věc již desítky let a ještě na potokem, kde jistě ptáci prolétávají velmi často. Navíc jsem přesvědčen, že ač je sklo velmi architektonicky pěkný materiál, musí být umístěn do míst, kde mu nehrozí poškrábání a obecně vandalismus.. No nevím, přijde mi, že po estetické stránce jednička, ale po praktické a ekologické pětka.. Snad se mýlím..
Ptáci
Aneta
| 07.08.19 09:21
Taky si myslím, že sklo je zde především kvůli ptákům úplně špatně. Snad se taky ke stavbě vyjadřoval orgán ochrany přírody. A přes OŽP to jít muselo, když je to stavba v korytě vodního toku. Jako by nestačily prosklené autobusové zastávky, které jsou zbytečně i mimo intravilány.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Kamil Mrva Architects