Architect: Ludvík Kolek
Address: Senetářov 155, Senetářov, Czech Republic
Project:1969-70
Completion:29.6.1969 - 11.7.1971


back to article
2 comments
Redakce, díky!
Vojtěch Šrut
| 02.06.21 10:58
Krásná stavba, poklona architektu Ludvíku Kolkovi.
Už to viděl Steven Holl? Počítám, že má fotky téhle stavby pod polštářem.
zázraky se děly
Raval
| 07.06.21 05:43
Bohužel je krásný článek zároveň poslední poctou Ludvíku Kolkovi, který před několika dny zemřel. Kostel v Senetářově byl jeho první, a myslím že tou nejlepší stavbou, skutečným zázrakem. A vždy, když stojím pod jeho betonovým stropem, stojím v ustrnutí nad tím, že tato dokonalost (a to mám na mysli zpracování betonu) je svépomocným dílem. Tady se snoubí všechno to nejlepší, co lze stavbě přát - silná vůle osvíceného investora, skvělý architektonický koncept, mistrovství stavitelů dané jejich touhou a k tomu také mimořádný koncept umělecký. Ona to vůbec je cesta přes zázraky - kostel v Jedovnicích a jeho interiér s vrcholnými díly českého výtvarného umění 60. let, kaple v Kotvrdovicích a na konec Senetářov. Divím se, že tam nechodí procesí architektů. A dnes i milovníků výtvarného umění - Medkovy obrazy ze zdejších interiérů byly v Praze vystaveny ostudným způsobem - za nimi se musí sem.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.