Architect: ertepl
Address: Lukovany 256, Lukovany, Czech Republic
Investor:Vladimír Bartoň & Lucie Bartoňová
Completion:2018-20
Area:100 m2
Built Up Area:121 m2
Site Area:1400 m2
Built Up Space:588 m3


back to article
5 comments
Lukovanderful!
Pepíček
| 21.09.20 10:15
Love it!
Líbí
Vích
| 21.09.20 08:26
Mám rád toto jednoduché a ohleduplné stavění. Zajímaly by mne fotky za rok za dva, až budou kytky na zahradě a obrázky na zdech a vše si sedne a bude zabydleno.
Líbí, ale ...
Ladislav
| 22.09.20 08:00
Což o to, barák prima. Ze srdce gratuluji. Ale je vše košer s místem, ve kterém stojí? Zajímal by mě názor autora územního plánu, zda směřoval s koncepčními úvahami o rozvoji obce právě sem. A nebo je to dnes jednoduše a prostě tak, že stavím tam, kde se mi líbí a kde chci především já? Pak už by se autor ÚP ani vyjadřovat nemusel ...
...
D.
| 22.09.20 11:52
Pěkný, skromný dům, základ se opravdu povedl. Dům je ovšem vhodný pouze pro lidi bez věcí, úložným prostorů je tu mimořádně málo, úlet je kuchyně, tu vůbec nechápu, na stejném prostoru se dala za pár korun udělat mnohem využitelnější sestava. Přitom je zvláštní, že to je celkově taková pro mě nepochopitelná kombinace extrémního šetření a relativně dražších řešení, provedení detailů také není ideální. Osobně nechápu nutkání architektů prezentovat stavby před dokončením.
Vo co go
Dr.Lusciniol
| 22.09.20 11:04
Kdyby Serge Chermayeff (1900-96) psal „Community and Privacy“(1964, with C.Alexander) dnes, jiste by uvital zaradit rozvrh mistnosti tohoto domu, jako odstrasujici priklad, tamtez. Ale i mnohem vehlasnejsi tvurci a domy to tenkrate v te knize odnesli. Verim, ze to ale zalezi na obyvatelich toho ktereho mista, jak oni jeho obyvatelnost citi. Zdejsi obrazky naznacuji, ze se tam tem lidem bydli dobre. A to je to (hezkycesky) „vo co go“ .
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.