Projekční tým:Ondřej Černý, Petra Měrková, Oleksandr Nebozhenko, Vojtěch Štamberg, Kristýna Zámostná
Address: Evropská 866/65, Vokovice, Prague, Czech Republic
Investor:KKCG Real Estate Group
Project:2012-18
Completion:2018-21
Area:69735 m2
Built Up Area:10780 m2
Site Area:17000 m2
Built Up Space:303100 m3
Price:3 500 000 000 CZK


back to article
6 comments
Ach jo...
šakal
| 05.05.22 11:32
... Hrozně mě mrzí, že jsem tomu projektu kdysi věřil. Teď si připadám jako blbec, který se nechal podvést na "výletu pro seniory". Jo, jasně, je to obtížná parcela. Hrozně obtížná. Ale, proboha, to se snad vědělo, ne?! Tak proč k tomu autoři přistoupili tak, jako by dělali nákupák někde v polích za Čestlicemi v kombinaci s památníkem invaze na pobřeží Normandie?! Když si vzpomenu na ty prezentace, kde to na mě působilo "tak nějak" docela přijatelně, tak bych si nafackoval. Bohužel měli svrchovanou pravdu všichni, kdo se toho děsili, a obyvatelé protilehlých vil byli se svými protesty plně v právu.

To by mě fakt nenapadlo, ze ten návrh od A. D. N. S., který tam měl stát původně, a který mi připadal hřmotný, by býval nakonec ještě úplnou výhrou proto tomu, čeho jsme se dočkali. Holt si člověk bude muset dávat větší pozor na to, co si přeje, jelikož se to může občas i splnit. Ani ten barák nechci zpytavě pozorovat, zevnitř procházet a pomalu hodnotit, jak to mívám u nových domů v oblibě. Nejsem na to zvědavý a doufám, že vždycky kolem jen rychle profrčím tramvají a nebo - nejlepe(!) - metrem.

Hrozná blamáž! (7:- [ )
klima
ježek
| 05.05.22 09:31
Dost mě u projektu zaráží naprosto nulová uvědomělost ke klimatickým souvislostem. Prostě jednovrstvé fasády z nekonečných ploch skla, stejné na sever jako na jih; zapomnělo se dokonce i na takové technologické "vymoženosti", jako třeba externí žaluzie. V létě se to bude přehřívat, v zimě bude proskleným plášťem unikat hromada tepla, ale to nevadí, prostě zapneme klimatizaci a zesílíme topení. Stavba sice dokončená v roce 2021, ale klimaticky jak z roku 1960.
Úcta a respekt
Vích
| 05.05.22 11:26
Je to pokračování hluchoněmé akontextuální architektury, jak roste dole u Vítězného náměstí a nebo aktuálně u Masaryčky či na Invalidovně. Jak kolos jede dnešní pražská výstavba po této necitlivé neobrutální koleji, kdy nectí měřítko a charakter okolní zástavby. Přitom v Evropě se už minimálně od krize 2009 tradiční kontexty konečně zase uctivě respektují a nová výstavba vytváří příjemná pobytová prostředí s přátelskou identitou, kde je milé trávit čas.
paráda
Tomáš Hájek
| 11.05.22 10:35
Za mne tedy hodně povedené. Nějaké věci bych tam poupravil, ale jinak velká spokojenost.
Ad.Vích
Tomáš Hájek
| 12.05.22 10:27
"Pokračování hluchoněmé akontextuální architektury"? Ha ha ha :D Já už se narozdíl od Vás moc těším až budu trávit čas v kavárně na střeše Masaryčky, stejně jako další tisíce Pražáků. Pro mne velmi příjemné pobytové prostředí s přátelskou identitou a hřejivým pocitem, že žiji v současnosti a ne v minulosti. Že žiji ve městě, které ctí svou minulost a zároveň směřuje do budoucnosti. Na všechny Vámi vyjmenované budovy se již nemohu dočkatz. No jo pane Vích, smiřte se s tím, mladší už nebudete a Vámi vnímaný rozvoj měst je dosti pokřivený. Doporučuji Vám cestování, rozšíří Vám obzory.
Ad pan Vích
Petr Lesik
| 19.05.22 08:25
Souhlasím s Vámi pane Víchu, tato stavba, o které tu diskutujeme, je jako Titanik, když narazí na břeh Máchova jezera. Žádná návaznost na okolí, jen rána mezi oči kolosem, který tam nepatří.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Aulík Fišer architekti