Address: Jelení louka, Zelený důl, Pec pod Sněžkou, Czech Republic
Investor:Salert a.s.
Project:2013 - 2014
Completion:2014 započata stavba


back to article
4 comments
Jelení louky
Marek Ridel
| 10.12.15 02:03
Místo dobře znám a musím upřímně říct, že doufám že zvítězí zdravý rozum a tato stavba na tomto místě stát nebude. Proč má někdo potřebu stavět přímo uprostřed národního parku bytový dům? Myslím že na obrázcích záměrně nebyla ukázána stylová krkonošská bouda Jelení louky, která je přímo naproti přes potok, kde by bylo jasně vidět jak moc se stavba do okolní krajiny nehodí!
Jelení louky
Silvie Fierla
| 14.12.15 10:11
Naprosto souhlasím s pane Ridelem v tom, že podobná stavba je pro toto místo naprosto nevhodná. Navíc s přihlédnutím k tomu, že do oblasti je zákázáno jezdit auty. Znamená to tedy, že všichni kdo budou jezdit do apatrmánů dostanou ke vjezdu povolení? A pokud se rozhodnou apartmán pronajímat, pak povolení bude přenosné? A pokud se povolí vjezd všem do této oblasti znamená to, že bude povolen vjezd do celého pásma? a pokud ne, pak z jakého důvodu bude tato oblast vyjímkou?
Jelení Louky
Petr Semec
| 24.03.18 03:03
Naše rodina měla štěstí že jsme mněli možnost navštívit tu chatu která tenkrát patřila ČSAD asi tak šestkrát , hlavně v zimně ale taky aspoň jednou v létě. Mně bylo tak mezi deseti a dvanácti letech a skončilo to ruskou okupací a naším útěkem do západu.
Pro mně toto místo bylo mím nejmilejším místem v Čechách! Musím se přiznat, že zobrazení navrhlého projektu bylo tak realistické že jsem byl přesvědčen že ta budova už tam stojí. Ale když jsem se dočetl, že povolení bylo zamýtnuto, a částečně kvůli tomu že mou oblíbenou chatu zbouraly bez povoleňí, mně opravdu zlobí. Ale hlavní příčinou zabránění stavby by mnělo být, že jde o pokus zmněnit povolené využívání této přírodní reservy. Jestli je plán trvalé ubytování, tak to nemá smysl. A jestli že jen turistické, tak tato budova tam nepatří.
Jelení louky
Jarka
| 13.12.18 08:12
Na tuto chatu ráda vzpomínám. Pracovala jsem u ČSAD d.z.2.Praha a na chatě jsme byli celá rodina dvakrát na letní dovolené. Krásná příroda, hřiště, okolo tekl potůček. Do pece pod Sněžkou pár kilometrů. Každý dne jsme s dětmi chodili na výlety byli jsme i na Sněžce. V naší chatě nebylo stravování, jen nahoře v patře takové malé občerstvení a hezké posezení večer. Na jídlo jsme chodili do protější chaty, která tenkrát patřila ČKD Praha. Ta měla větší štěstí, že našla nového provozovatele a dodnes funguje. Děti jezdily na Jelení louky na jarní prázdniny. Mimo sezonu myslím chata sloužila důchodcům. Ten nový projekt se mi nelíbí, architektura tohoto typu by se sem nehodila, ale asi je to věc názoru.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Chmelař architekti