Generální projektant:Vpú Deco Praha a.s.
Adresa: Na Vršku 290, Dolní Břežany, Česká republika
Investor:Obec Dolní Břežany
Projekt:2013-16
Realizace:9.2016 - 11.2017
Užitná plocha:2130 m2
Obestavěný prostor:20750 m3


zpět na článek
8 komentářů
Moc hezké
Smejtek
| 08.03.18 07:07
Opravdu moc hezké.
Výborné
Ivana
| 08.03.18 08:00
Výborný počin pro sportovce , krásná konstrukce zevnitř i fasáda , navíc originalita , gratuluji autorům a realizační firmě k takovému objektu
Palec nahoru
| 08.03.18 09:57
Připojuji se ke gratulujícím. Je to pecka !
UFO :-)
| 08.03.18 03:18
Výborné, zvenčí sice trošku amorfní, ale interiér haly vše vynahrazuje. Výborná práce.
Krásné zvenčí, nic moc zevnitř
| 16.03.18 08:14
Z venčí paráda, víc takových staveb. Ten vnitřek se dle mého názoru zas tak nepovedl, škoda že chybí obrázek z pohledu člověka na úrovni herní plochy. Petr Kašapr
geometrie - dotaz pro autory
Tomáš Hradečný
| 04.04.18 04:12
Předně blahopřeji k výborné realizaci, která mě, podobně jako tělocvična GJK, naplňuje mírným optimismem, že jsme jako profese schopni ukočírovat stavbu ke zdárnému cíli. Při pohledu na geometrii stavby jsem si vzpomněl na Honzu Štípka, který v roce 1993 realizoval zastřešení hokejového stadionu ve Veleslavíně a nás jako své studenty vzal na první bruslení. Dodavatel konstrukce obloukových lepených vazníků (tehdy TESKO) jeden pár prohodil a výsledkem je dodnes patrné mírné vyboulení. Něco podobného (zdá se mi) se mohlo přihodit i v Břežanech v křížení vazníků pod vrchlíkem, kde je znát drobné zvlnění pláště. V té souvislosti se čistě z profesního zájmu ptám, jestli jste například ve studii neměli verzi dostředně orientovaných vazníků se středovým prstencem, jako je to např. ve vysočanské aréně.
Díky TH
Technicky zajímavé, urbanisticky UFO
Tomáš Vích
| 07.04.18 07:26
Z technického hlediska je to moc pěkné dílko, ale z urbanistického a krajinného je to další hala nablýskaná jak autosalón. Sokolovny uměly městečka urbanizovat, tady jde spíše o deurbanizaci, což je škoda.
Plastické nebo amorfní?
Tomáš Vích
| 08.04.18 10:26
Ještě pár otázek, je to beztvaré nebo sochařské dílko? Tvar/netvar? Pro hodnocení kvality architektury je dobré vědět, zda jde o transcendentní nebo imanentní princip. V 20. století architekti vsadili na "nic", na obrazoborectví, prázdno, z toho vznikly všechny ty funkcionalismy, purismy, minimalismy atp. Kaplický s bloby byl již o krok dál, kdy mu améby prostor plasticky organizují a oslavují, jsou významotvorné, a díky tomu i srozumitelné a smysluplné. Tuto sémantickou kvalitu v Břežanech nevidím.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od SPORADICAL architektonická kancelář