1 komentář
Spolecensky dům
| 13.12.19 11:07
Víte na těchto fotgrafiích z dob vzniku stavby ,to vypadá krásně. Dnes je park "zarostlý" stromy vyššími než samotná stavba a ta se tak ztrací v zeleni. Šel jsem i dovnitř a tam to na mě dýchlo. To schodiště, ten promyšlený prostor, to se dneska nestaví, taky kdo by to platil, počítá se na metry. A kdyby ne, bude to vypadat rozlehle a lacině. Prostě kumšt těch starých mistrů architektů se nedá vrátit. Nebo ano? Napište jestli jste viděli současnou stavbu srovnatelnou s tím ,co tu zanechali páni Karfík, Kotěra, Žák aj. Ale pozor! Jsem jen obdivovatel architektury (hlavně funkcionalismu) žádný odborník na slovo vzatý. Takže můj komentář berte s rezervou.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Vladimír Karfík