Spolupráce:Kateřina Margoldová, Anežka Martínková
Adresa: Malá stránka, Střelice, Česká republika
Projekt:2010
Realizace:2011-12


zpět na článek
11 komentářů
...
Daniel John
| 22.02.13 03:22
Vzhledem k nedávno prezentovanému domu v Horažďovicích stejných autorů se zdá, že v jejich tvorbě je jeden velký problém. Základ je zajímavý, ale chybí cit pro detail a především pro rozvržení fasádních otvorů. To co je jasně viditelné u domu v Horažďovicích je tady ještě výraznější. Přestože bylo úkolem dům upravit pouze pro bydlení, uliční část vypadá přesně naopak, bez velké nadsázky ve Střelicích mají krásný nový Městský úřad. Zvláštní je i dispozice, ale třeba to takto majitelům vyhovuje. Venkovní krb je pěkný, tento typ mají architekti rádi, ale tady je použití ne zcela ideální, myslím že by potřeboval kolem sebe mnohem více prostoru.
pěkný
Michal Fišer
| 24.02.13 01:44
moc pěkný! má úcta.
...
ondrejcisler
| 24.02.13 11:20
Krásné interiéry, chytrý kompromis mezi chalupou a moderním bydlením. Gratuluji!
rekonstrukce
akuric
| 24.02.13 04:25
Mírně se mi ježí vlasy, když pozoruji, jak volně se zachází s pojmem "rekonstrukce". Vnímám ho jako "uvedení do původního stavu". Na archiwebu i obecně při debatách o architektuře se ale za "rekonstrukci" běžně označují i takové zásahy, jejichž cílem je naopak se od původního stavu oddálit. To je ovšem "přestavba" nebo alespoň "úprava". Nabízí se otázka, zdali to nemůže mít souvislost s obecně arogantním až nepřátelským přístupem vůči historické hmotě v českém prostředí.
elegance
Táňa Nálepková
| 28.02.13 06:00
Velice elegantní a ušlechtilý dům.
moc pěkný dům
almasi
| 28.02.13 09:47
velmi citlivě provedeno, krásné, praktické, přirozené, gratuluji tvůrcům a závidím majitelům...
nemuzu se vynadivat
belohrad
| 06.03.13 03:47
nadherna REKONSTRUKCE!
líbí
Pavel Hlavizna
| 06.05.13 01:47
kéž by novostavby lákaly k bydlení tolik jako tato PŘESTAVBA
ano...
Eva Šindelářová
| 08.10.13 12:22
Hezké a líbí se mi i rozmístění otvorů, zejména pohled z ulice Ale nejlepší je stejně ta borovice uprostřed cestičky k zahradnímu posezení :-D Zajímalo by mne, kudy majitelé skutečně chodí.
W.
spíše kladné pocity . . .
S. Kuchovský
| 08.10.13 03:31
Vnitřní prostory působí velice příjemným a uklidňujícím dojmem. Naproti tomu pásové okno do ulice byla zcela určitě nesprávná volba, která charakteru domu ublížila. Plně souhlasím s názorem pana D. Johna ohledně nedostatečného prostoru před venkovním krbem.
Pěkná rekonstrukce
| 03.12.20 01:22
Pojem rekonstrukce odkazuje na zlepšení technického stavu, modernizaci, tedy změnu původního stavu, a finančně jde o investici s odpisy. Pojem oprava je uvedení do původního stavu, a finančně jde o provozní náklady, vstupující celé do nákladů daného účetního období. V této rekonstrukci by se mi moc líbilo.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Atelier25