12 komentářů
smekám
Kryštof Spilka
| 02.11.05 03:10
Tahle autorka a její tým mě neustále překvapují. Velmi přijemně. Jejich materiálová základna je úžasně široká, všechny zveřejněné projekty mi utkvěly v paměti. Úchvatné je nekompromisní řešení požadavku na šikmou střechu - vzniklý prázdný prostor dává domu úžasnou a nerušící možnost rozvoje a nabízí rozmanité využití.
skvely dum
A.J.K.
| 29.01.06 09:56
soudim ze se v tomhle pripade podarilo vsechno...prehledna , jasna dispozice - perfektne odvedena prace,gratuluji...
Nádhera
Chiaro
| 05.02.06 06:12
Moderni v tom nejlepsim slova smyslu. Krome jineho me fascinuje krasna nepravidelnost obkladu fasady. Je na tom poznat zenska ruka a to je dobre. At se chlap snazi jak chce, tyhle rafinovanosti detailu vetsinou nedosahne. Holt jsme asi tak trochu tupy... :o(
Dotaz
Radim
| 17.02.06 08:16
Nemáte někdo zkušenost s údržbou vnějších obkladů. Líbí se mi. ?
obklad
H.
| 07.03.06 07:21
Obklad je velmi vtipně pojatý a je velmi efektní, ale pokud jde o údržbu, tak je velmi náročná, protože většina těchto dřevin, ať již z asijských nebo amerických (africké se u nás skoro nepoužívají) při venkovním použití šedně či jinak mění svou barvu (černá), tomu se dá zabránit jen tím, že obklad nalakujeme čímž se částečně zničí celkový dojem a následné obnovení povrchu je náročné, nebo obklad napouštíme oleji, což, ale vyžaduje pravidelné ošetřování resp. opětovné napouštění, takže pokud chceme zachovat barvu, v tomto případě různý barevný kontrast odstínů dřeva, tak obklad vyžaduje pravidelné ošetření olejem (např. týkový olej, apod.) . PS: ještě nám zbývá se smířit se zešednutím, což nevyžaduje žádnou údržbu a svou krásu mátento obklad i poté, ale je třeba s tím počítat již při projektu při celkové barevné kompozici stavby a okolí.
odpověď na dotaz Radimovi a příspěku p.H.
J.Bezouška
| 12.03.06 09:20
Udržovat tyto fasády v barvě čerstvě opracovaného dřeva je stejně pošetilé jako chtít, aby krásná žena byla stále mladá. Šednutím fasáda dostane pokoru a dům do vesnice o to více zaroste, podobně jako když žena vymění kvalitu mládí za kvalitu zkušenosti.
PZ
R. Mareš
| 28.10.06 07:11
Okolo komínového tělesa nemají být hořlavé materiály, jestli se ovšem nepletu. Samozřejmě jsem neviděl požární zprávu.
bomba
Antik
| 19.03.07 08:20
Skvělé řešení! Mohl bych znát rozměry?
Vynikající
Pavel Fejt
| 16.12.08 03:53
Vynikající dům, velmi pekná fasáda a celkově je to maximálně jednoduchý dům. Zase se ukazuje že méně je více. Jediná drobnost - střechu hyzdí solární panely.
komentáře
petr cagaš
| 29.08.09 08:59
komentáře jako obvykle přehánějí, ale je to pěkný dům.
Rozměry - délka x šířka
Pavel Peřina
| 07.07.20 07:00
Uvažuji o podobném projektu a velmi mě zajímají rozměry této stavby. Můžete mi je, prosím, prozradit?
Děkuji Vám.
Prozradit rozmery ?
takyarchitekt
| 08.07.20 11:31
Chcete to "opajcovat" ?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Markéta Cajthamlová, Alena Budkovská, Šárka Holišová Šochová