Autor: Jan Línek
Projekt:2007 - 2008
Realizace:svépomocí 2009 - 2014
Zastavěná plocha:450 m2
Obestavěný prostor:2100 m3


zpět na článek
8 komentářů
Venek má originální řešení na rozdíl od vnitřku
danliofer
| 06.11.14 04:43
Zvenčí to má super nápad, Super řešení. To napojení střechy až k zemi, jako by krásně zapracovávalo dům dům do krajiny. Uvnitř však bohužel vládne mainstreamový interiérový chlad. Kam se vytrácí útulnost českých domovů?
re: Venek má originální řešení na rozdíl od vnitřku
tomas
| 06.11.14 09:39
A jak byste definoval "útulnost českých domovů"? Dojem si děláte z fotografií nezabydleného a jen částečně zařízeného interiéru...Trochu ukvapené, ne?
Venek má originální řešení na rozdíl od vnitřku
danliofer
| 07.11.14 03:30
Ano, je mi jasné, že se tu jedná o částečně zabydlený prostor. Také je mi jasné, že každý má tu útulnost postavenou trochu někde jinde. Dovolím si ale tvrdit, že příliš mnoho skla, kovu, studených barev, kůže potřebuje později mnohem větší dolaďování, tak aby se člověk v prostoru cítil "jako doma". Nebylo to ukvapené tvrzení, jen jsem ho mohla trochu rozvést
Příliš mnoho tvarů...
Jan Tetera
| 08.11.14 01:36
No, mně se to nelíbí ani z exteriéru ani v interiéru. Působí to snahou dosáhnout "jinakosti" doslova za každou cenu...protože o kvalitě použitých materiálů a technologií nelze pochybovat. Já v tom (ani vedle) naštěstí bydlet nebudu. Majitel nechť se nenechá otrávit a užívá si to.
... názor ...
Sl. Kuchovský
| 18.11.14 10:50
V blízkém sousedství kostela by se měl zkušený architekt chovat pokorněji . . .
...pokorněji.....
Zdeněk Skála
| 19.11.14 12:08
Jak může, když se dnes většina tvůrčích lidí zabývá a živí aranžováním reprodukovaných situací?
...pokorněji.....
Dr.Lusciniol
| 21.11.14 02:51
Proč? Tady ten kostel si bezpečně "drží svou" (holding its own) vůči svému okolí. I když střecha této "polozemnice" je pro moji chuť snad až trochu zbytečně různorodá, stále se lépe staví, svojí tvarovou pohyblivostí, k svému převládajícímu baroknímu sousedu, než ty okolní "baráčky".

Poslední dobou se s tou "pokorou" zde roztrhl pytel a zpravidla se stejně jedná o naprosté neporozumnění významu tohoto slova, neboť dnes vetšina by nerozeznala skutečnou pokoru i kdyby o ní zakopla.
"..útulnost českých domovů?"
Dr.Lusciniol
| 25.11.14 01:21

Tahle otázka se vetřela k našemu stolu, po nedělním obědu. Vzhledem k výrazům jako gemūtlich, cosy etc. nevím proč útulnost musí býti zrovna česká?!?

Vždy jsem věřil, že "útulnost" bydla je více věcí jeho obyvatel, než jeho tvůrce (a už vůbec ne veřejnosti). Co jsem třeba slyšel od potomků rodiny Tugendhat, jejich věhlasná vila v Brně byla pro ně skutečným domovem ("sehr gemūtlich") přestože tehdejší "odborníci" (např. Justus Bier / Kann man in Haus Tugendhat wohnen?, "Die Form", vol.VI/10 (1931) p.392) to tak necítili. Klasici vědí, že: "De gustibus non est disputandum" a jestli obyvatelé tohoto místa jsou s ním opravdu spokojeni, pak pan kolega Línek si může jen poblahopřát.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Jan Línek