Spolupráce:Magdalena Kürfurstová, Jan Tomeš
Adresa: Stankovského 1200, Čelákovice, Česká republika
Investor:Vila Volman k.s.
Projekt:2005-13
Realizace:2012-15
Zastavěná plocha:563 m2


zpět na článek
7 komentářů
Materialy
| 03.12.17 09:35
Vila je nadherna. Vsechny ty barvy, kameny v interieru a exterieru jsou repase? Zda se mi to az neuveritelne hyrive na funkcionalisty... Diky za odpoved Martina
snová rekonstrukce
karel doležel
| 06.12.17 05:58
Marku, to se Ti fakt povedlo, kam se hrabe Tugendhat...
Barvy
Ivana
| 07.12.17 03:47
Krásný dům, poctivé někde až luxusní materiály ... nedalo by se celkem tomu nic vytknout ... ovšem ta červená výmalba v exteriéru a ty barevné otřesné vany v koupelnách s doplňky , to my připadá jako pokus o originalitu za každou cenu a sráží to celkový dojem
barvy
ježek
| 08.12.17 05:19
Barevnost povrchů venku i vevnitř byla zvolena na základě stratigrafického průzkumu, tj. jde o barevnost původní. Vany z barevně smaltované litiny jsou dokonce originální kusy, pouze pečlivě zrestaurované. Funkcionalismus nemusí znamenat jen přísné krabice a bílé stěny. Ke konci třicátých let se architekti dokázali pro nás dnes až překvapivě odvázat.
barvy
JH
| 08.12.17 10:04
Co se barev týče, tak třeba vany jsou v přesné barevnosti jako originál. Mě jen mrzí, že v obývacím pokoji již není ten krásný zelený mramor u oken. Byl jsem ve vile několikrát když byla totálně zničená, mám z ní hodně fotek a třeba nechápu ty mramorové obklady v koupelnách, které byly hodně zničené a teď jsou přesně stejné, to byla repase?
Barvy a materialy
Martina
| 15.12.17 10:48
Dekuji za odpoved ohledne barev a povrchu. To je neuveritelne, jaka nadhera to je, mnoho staveb z te doby ma spise ''socialni'' levne bile obklady a tady se dochoval takovy poklad. Na vany jsem na fotkach take koukala a neslo mi do hlavy, jak by bylo mozne dnes vyrobit tak tvarove dokonale repliky v takovych barvach, protoze vim, ze vyrobit na miru smaltovanou vanu je nemozne - a ony jsou to originaly... Zajimalo by mne, jestli se na uzemi CR nachazi jeste nejaka takto pestra funkcinalisticka stavba.
Původnost
Vladimír Ambroz
| 30.06.20 03:21
zcela upřímně , stavba zvenčí nádherná ale okna, dveře, kování, svítidla, topení , vybavení koupelen tam nemá co dělat . takže když někdo nemá původní kusy tak vyrobí repliku. Ale tohle repliky nejsou. škoda, nádhernej barák ale pochopitelně je to o přístupu co chce, soudobé pojetí a nebo původní či napodobení replikami , takže povzdechnutí kam se hrabe Tugendhat je nesmyslné protože dotyčný pak neví o tom nic.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od TaK Architects