Spolupráce:Lenka Brychtová, Lukáš Vágner
Stavební část: Pio Keramoprojekt a.s. Trenčín
Návrh kašny: Akad. soch. Jiří Plieštik
Model města: Akad. soch. Igor Mosný
Návrh zastřešení pódia: Ing. arch. Martin Beďatš
Koncepce zeleně: Ing. Přemysl Krejčiřík
Adresa: Trenčín, Slovensko
Investor:Město Trenčín
Soutěž:2009
Projekt:2010-18
Realizace:2018


zpět na článek
6 komentářů
Krása
John G.
| 02.11.18 01:48
Nesmírně povedené, spousta českých měst by se mohlo inspirovat.
Oceňuju hlavně totální vymístění parkování z náměstí.
Osvetlenie
Karol
| 03.11.18 01:55
Osobne som sklamaný z moderného verejného osvetlenia. Viete si predstaviť v Prahe, v centre mesta, takýto typ osvetlenia? Celkom som sklamaný, že takéto niečo RAW navrhlo. To je asi hlavný mínus inak celkom citlivo zrekonštruovaného námestia.
Ad Osvetlenie
ferdos
| 04.11.18 10:51
Pokud se v centru nedochovalo 1) originální, 2) i z dnešního pohledu funkční a 3) esteticky přijatelné osvětlení, je volba současných prvků podle mě lepší alternativou než např. nepůvodní repliky. Moderní osvětlení v historických centrech je relativně běžné, viz např. Olomouc. V Trenčíně volba konkrétních lamp nejspíš souvisí i s poměrně hustými a nízkými korunami stromů. Navíc osvětlení není zdaleka jediným současným prvkem v tomto prostoru.
Dobrá práca
Juraj
| 04.11.18 11:44
Naozaj skvelá práca. Jiří Pklieštik odviedol skvelú prácu na novom prvku na námestí na "kašne" Marca Aurélia. Je decentná, primeraná k priestoru, s jasným odkazom na slávnu minulosť mesta. Na mňa pôsobí akoby tam patrila odjakživa a to je veľký kumšt.
Vegetace
Přemysl Krejčiřík
| 08.11.18 05:39
Řez břestovce (Celtis occidentalis) je na hlavu je jedinečný ve střední Evropě. Dává to místu jedinečnost. Vytváří jedinečnou strukturu obloukovitě převisajících větví. Překvapivě dobře to snáší a vytváří specifického Genia Loci. Tím je náměstí nezaměnitelné na celém světě . Jsem rád, že skončily diskuse o jejich kácení.
Co to je za košaté stromky?
| 08.11.18 01:04
vypadají jako palmy a mají svěže zelenou barvu
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od RAW