Spoluautor: Barbora Ponešová
Spolupráce:Anna Stachová, Klára Stachová
Adresa: Na Březině 13, Rozdrojovice, Česká republika
Realizace:2018


zpět na článek
1 komentář
...
Daniel
| 30.01.19 12:43
Tomuto nějak nerozumím. Z původního, nikterak zajímavého, ale vlastně docela romantického domu se v uliční části stala normální zateplená (novo)stavba, nové formáty oken, kovové venkovní žaluzie, nové dveře jak z hobbymarketu... ve výsledku naprosto bezpohlavní řešení. Z opačné strany je naopak řešení celkem radikálně moderní, z původního kouzla nezbylo vůbec nic. Přístup, který nechápu, obzvláště v interiéru je ten rozpor snad ještě větší. Není to úplně něco, co bych sám chtěl, ale zařízení koresponduje s původním domem, vše vypadá opravdu hezky a dotaženě, přitom ze strany architektů jsou interiéry ryze moderní. Bohužel tyto dva protipóly nejsou v souladu, ale spíše se míjejí. Přitom je tolik krásných příkladů propojení starého z novým. Tady se to bohužel nepovedlo.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Archanti