Statika:Ing. Jan Koláček, Ph.D.
Adresa: Kamenná čtvrť, Štýřice, Brno, Česká republika
Projekt:2016-18
Realizace:2018-20


zpět na článek
11 komentářů
Rekonstrukce a přístavba
Míla
| 07.01.21 07:19
Už delší dobu jsem neviděla rekonstrukci co mě tak upoutala. Neřeším vnitřní vybavení, ale celkové řešení vnitřních a vnějších prostor. Řešené s citem a rozumem. Za mě velká paráda.
Kouzelné
| 07.01.21 08:01
Na tak malém prostoru se podařilo vytvořit místo, které má kouzlo. Bez přehánění bych řekl, že je to zatím jedno z deseti nejlepších řešení, které jsem spojené s bydlením viděl. Bravo.
Střecha
Smejtek
| 07.01.21 09:17
Vlastní architektura fajn, ale proč má dům černou plechovou střechu, když všude okolo je typická skládaná červená krytina? Smutné, že to stavební úřad povolil a že to samí stavebníci a ni architekt necítí - opravdu smutné.
paráda
Radim Zlámalík
| 07.01.21 09:28
Wau! Radime, krásně jste si to opravili, to režné zdvivo z ulice je super. moc pěkné bydlení.
Electrifying
Marek Šimoník
| 07.01.21 10:54
Máš to moc pěkný Radime, atmosféra, kombinace materiálů a struktur, přirozené zakomponování starých věcí, pěkný a útulný. Přijde mi, že jsou trochu moc vidět ty světla na chodbě na tom betonu, ale je to paráda.
Všechny palce nahoru
Andrea Padevítová
| 07.01.21 12:22
Všechny palce nahoru, včetně těch na nohou . Kombinace materiálů, staré s novým.. Pohoda a nadčasovost. Exteriér ani interiér neomrzí....
pochvala a obdiv
Svoboda
| 07.01.21 01:11
Báječné, půjdu se tam podívat.
Domek vypadá jako by to tam bylo vždy, pasuje to tam.
A až zbohatnu, nechám si od architektů Horáků navrhnout rekonstrukci svého bytu.
VŠECHNO BUDE
| 07.01.21 07:16
Máte to úžasné. Skoro jsem zapomněla dýchat... Kamenka byla magická i před tím, ale teď je to bomba! Neuvěřitelně šťavnatá kombinace starého s novým, tak jak to ve svých osobních realizacích umíte. Smekám.
Kouzlo a poesie.
| 08.01.21 03:22
Kde se dobre bydli a dari, "všechno bude". Uz je to tam!
Re: Střecha
KAMKAB!NET
| 10.01.21 10:03
Návrhem krytiny jsme se samozřejmě zaobírali. Použitím pálené skládané tašky by při pohledu ze skály byla tato „třetí“ fasáda domu narušena odlišným materiálem vikýře a střešních oken, z tohoto důvodu jsme se nakonec rozhodli upřednostnit materiálovou a barevnou jednolitost řešené střechy před zdánlivou jednolitostí střech domů ostatních.
V reálu se přeci jen jedná o rozmanitou střešní krajinu celé čtvrti, která je díky historii tohoto místa logická a která byla vždy velmi pestrá. Více i v průvodním textu.

Rekonstrukce a přístavba
Kopečný Vítězslav
| 11.01.21 07:06
Sám je zírám,jak se vše mění.Sám jsem v tom domě u tety Míly Šrámkové,přespával,když mě jako malého hlídala,to mohl být 1967 rok,odstěhovali se potom do Kohoutovic, kamsi ztratil jsem s nimi spojení,i s jejími syny Liborem a Jarkem.v Kamenné kolonii,čtvrti 47b jsem pobýval do roku 1968,u babičky Anny Kopečné,která domek prodala za 40000kč a skončila v domově důchodců,v Kohoutovicích,poblíž nového bydliště Míly Šrámkové.Je potěšující, jak se místo,kde člověk pobýval, a měl tam rodinu svoji rozvětvenou,mění.Kopečný Vítězslav,Pechova 1467/10,Brno,61500.Přestavba se vám povedla,moc pěkná.Nevím jestli žije ještě moje tetka Míla Šrámková,dcera Anny Kopečné,mojí babičky,co tetce tento dům kdysi patřil.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od KAMKAB!NET