Spolupráce:Jana Kafková, Lucie Cutáková, Petr Bočan, Antonín Topinka
Investor:Karlín Group
Projekt:2015
Realizace:2020
Užitná plocha:16446 m2
Zastavěná plocha:2507 m2


zpět na článek
4 komentáře
pěkné
...bo
| 19.01.21 06:29
Pěkné. Nárožní průčelí je členěno jako Goldman & Salatsch
https://www.archiweb.cz/b/obchodni-dum-goldman-salatsch-loos haus
úspora
snep
| 19.01.21 08:15
dobré, zacelila se tím proluka ulice po asanaci. oproti projektu jsou poslední ustupující patra pouze kašírována barevným "kovovým" překrytím fasády, škoda. p.s. nechtěl bych mít okna v protějších činžovních domech, večer tam musí být díky studentům asi pěkně divoko.
koncept
Eva
| 19.01.21 10:00
Celkový koncept je fajn. Ale proč převládají jednolůžkové pokoje? Od střední, přes vysokou školu a studium v zahraničí na druhém konci světa, jsem bydlela pouze ve sdílených pokojích a nejlepší varianta pro mladé lidi je bydlení ve dvou. Víc lidí v pokoji je moc, jeden člověk na "samotce" je na hlavu. To si nechám na důchod, až budu protivná stará bába. Ani společné prostory v budově to nenahradí.
"Samotky" jsou kladem
Gertruda Skorupska
| 23.01.21 10:51
Konečně postavené nové koleje a ne kancel. prostory. Bude záležet na ceně, aby tam i chudší studenti mohli bydlet. Pokud vím, studenti si pronajímají priváty, aby bydleli sami a nikdo je ve studiu nerušil. Záleží na tom, co studují, s kým jak dlouho co hlasitě konzultují a zda se učí nahlas. Pak jde také o možnost návštěvy na pokoji - lze uskutečňovat bez souhlasu spolubydlících. Vím o čem mluvím, bydlela jsem na koleji po šesti, po čtyřech i po dvou a různé zájmy a jiný časový rozvrh byly vždy rušivé.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Pavel Hnilička Architects + Planners, s.r.o.