HIP:Ing. Radomír Pauler, Bc. Sandra Kóšová
Adresa: ul. Radvanická, Michálkovice, Ostrava, Česká republika
Projekt:2018-19
Realizace:2021-22
Užitná plocha:147 m2
Zastavěná plocha:94 m2
Obestavěný prostor:715 m3


zpět na článek
2 komentáře
Horší jak domy pro chudé z 1. republiky
| 14.01.23 11:23
Nedá mi to, abych se nevyjádřil. V Radvanicích jsou mimořádně levné pozemky od 600 - 1000 Kč/m2 a ještě na hezčích místech. Pozemky k těm domům vyšly maximálně na 150.000 Kč. Vadí mi hlavně, jak je to blízko rušné ulice, porušuje to uliční čáru. Ložnice jsou poloviční než pokoje v paneláku. 2 pokojíčky mají na hranici obytného prostoru (8 m2).

Na tom místě mělo být postaveno maximálně 5 řadovek podélně. Jestli jsou tak na šťíru s penězmi, tak měli zvolit jednoduché krabice, kostky. Bez nudlovitých teras, kam slunko v zimě nedosvítí, když tak s obytnou střechou, aby to tak moc nezaclánělo té zastíněné chaloupce.
velikost
| 14.01.23 08:09
No, žádná sláva to není, šířka 4,8 m je opravdu málo vzhledem k tomu, kolik místností se tam muselo vejít. Bydlím v něčem vzdáleně podobném a našich 6,5 m je tak akorát. U řadovek na Radvanické se navíc možná objeví další problém-domy se zdají být stavebně propojené, tudíž bych měl obavu z přenosu zvukových rázů. I s tím mám dost nepříjemnou a hlavně neřešitelnou zkušenost. Největší výhradu bych zde měl k oknům v průčelí-takhle blízko u silnice mi tyto výkladní skříně přijdou jako úlet. Ale snad to v reálu není tak špatné a třeba se tam lidem bude žít dobře.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od ATELIER 38 s.r.o.