Design tým:Nikola Korábová, Martina Fojtíková, Marek Holán
Adresa: Bezručova 519, Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika
Investor:Město Rožnov pod Radhoštěm
Realizace:2023
Užitná plocha:916 m2
Zastavěná plocha:877 m2
Plocha pozemku:3561 m2
Náklady:73 500 000 CZK


zpět na článek
2 komentáře
Městská knihovna v Rožnově pod Radhoště,
Ing.akad.arch. Dagmar Kovalčíková
| 30.05.24 02:15
Pocházím z Rožnova pod Radhoštěm. Do bývalé vily mnozí z mých vrstevníků chodili do školky, takže jsem původní budovu trochu znala. Budova vily byla asi dosti těžko využitelná pro potřeby města, takže rekonstrukci budovy pro potřeby knihovny a dalšího zázemí je vhodná. Vyžádalo si to uvolnění vnitřní dispozice s novými vestavěnými novými sloupy, ale neuráží mě. Zrušil se sice původní interiér, ale budova je účelně využita. Ani proti fasádě a výdlažbě před bývalou vilou nic nemám, zasadila bych ale mezi dlažbu vzrostlé domy a zvětšila zatravněné plochy.
Opravdovým průšvihem je mi jeví ale přístavba. Hmotovému řešení a především fasádám chybí jakýkoliv nápad. Vylepšit se to v podstatě moc nedá. Nechala bych fasády porůst trvalou zelení nebo bych podél celé lomené fasády předsadila pásy listnatých keřů trvale zelených na výšku fasád přístavby.
Noblesa + střídmost = Paráda
| 31.05.24 09:36
Za mne SUPER. Ten starý dům mám moc rád, vždycky když jedu do "hor" kolem, tak pohled na něj mne potěší. Líbí se mi jednoduchost až triviálnost nové přístavby, která se původnímu domu nesnaží konkurovat, ale dává mu vyniknout a zcela nenápadně doplňuje potřebné funkce, který starý objekt nemohl poskytnout v potřebném rozsahu. Střídmě pojatý předprostor je jenom třešnička na dortu. Staré dodává noblesu a detail, nové střídmost a funkci. Dohromady to funguje skvěle. Prostě SUPER, krásná práce!
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od ČTYŘSTĚN