MEHRIN Museum - 4th place

Moravian museum of Jewish history and holocaust

MEHRIN Museum - 4th place
5 komentářů
solid
trickster
| 14.11.22 10:47
o soutěži prakticky nic nevím, ale soudě podle zvěřejněného to bylo skvěle obeslaný
Leonard Cohen (1934-2016) ?
Dr.Lusciniol
| 16.11.22 06:28
S radosti jsem zjistil, ze mimo jeho viry tento kanadsky basnik nema s timto navrhem nic spolecneho. Nastesti, tento navrh pro sve 4. misto nehrozi byti postaven. Takze Praha si opet udrzi prvenstvi, postavenou bankou na Smichove, od Karla Pragera. A ani druhe misto by nehrozilo, to patri take Praze. To je ten barak na Vinohradske tride, oproti Olsanskym hrbitovum, jenz jsem pojmenoval "Pahejl" (Crystal mi to ale vubec nepripomina).
error, milá chyba, silueta
trickster
| 23.11.22 05:55
crystal se všemi přezdívkami je určitě velký error, nepochybně, banka nevím, to je spíše lokální chyba a ani si nejsem jistý, zda nutně špatná. já tyto drobné výjimky v systému mám naopak rád. muzeum v brně mě ale přijde dobré a vzdálené komerční náplni i generickému vkusu crystalu. není malé, ale já mám tyto strmé siluety, je-li jich užito přiměřeně, rád
veřejnost
robert
| 23.11.22 09:41
nemá zájem o muzeum holokaustu podobného typu. Je tady Terezín, Šindlerův seznam etc.,když jdete do divadla, vždy je tam zmínka o židovství. Neni zájem. Ať si židé na tomto místě nechají postavit krásnou moderní synagogu. Viz FLW Synagoga Beth Sholom.
"drobne vyjimky v systemu"
Dr.Lusciniol
| 24.11.22 09:46
Take je beru. Jako treba ten "Jancici dum" na Jiraskove nabrezi, v Praze. Vitane osvezeni, jako jen jeden. Ale, bylo by jich vice, obzvlaste pohromade, tak by se z toho nejeden zjanmcil.
Zde ale vidim neco mnohem zavaznejsiho. Zabor verejneho mista ve prospech soukromeho zajmu, byt se jednalo o tehdejsi "Rodinu c. 1". To pak to "Nejsme jako oni" vyzniva dosti prazdne.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Cino Zucchi