Spolupráce:Martin Pazderník
Řemesla: Miroslav Šindelář (tesařská konstrukce), Jaroslav Hůla (zámečnické výrobky)
Adresa: ...mezi středními a jižními Čechami, Česká republika
Realizace:podzim 2012 - jaro 2013


zpět na článek
8 komentářů
Skvele
Matej Farkaš
| 05.05.14 01:47
Skvelý počin. Jednoduché, nápadité, účelné. Páči sa mi ako je tá chajda postavená na tých nožičkách na kameňoch.
skvělý!
Pavel Machar
| 05.05.14 02:46
skvělý!
ach...
šárka
| 05.05.14 08:52
...kdyby byla vevnitř prkna!
cena a právní pozadí
Barbora Sládková
| 08.05.14 09:29
Zajímala by mne cena, můžete ji prosím sdělit? Patří les investorovi? Děkuji. Určitě foto zašlete na www.tinyhousetalk.com - ocení to.
odpověď BS
Petr Uhlík
| 08.05.14 04:35
Ano, les patří investorovi. Cena se v případě zásadního podílu vlastní práce vyjadřuje velmi obtížně. Odpočteme-li naši práci - projekční i manuální, tak v pořízení materiálu, práce tesaře, zámečníka a sklenáře se cena pohybuje někde okolo 130 tis Kč.
Inšpirujúce
Jan Krchnavý
| 09.05.14 11:53
Pekná stavbička. Začínam tušiť, ako asi bude vyzerať vyzerať moja sauna vo svahu....
Lesní útulna
Dr.Lusciniol
| 12.05.14 01:30

Je pochopitelné, že u nás i v takto zapomenutém kraji naprosto opuštěné místo jen občas obývané musí vyznít ve tvaru nedobytné bedny, byť zajímavého tvaru. Toliko čtyři tenounké ocelové nožky, spojujíce tento předmět se svým místem, naznačují, že změna adresy by nebyla vůbec obtížná. Bohužel, ne jenom pro jeho majitele. Vzhledem k této patrné nezávislosti na svém místě, je to ještě architektura (nemovitost?) návrh místa, na rozdíl od návrhu předmětu?

V jiných krajích, v nedostupných místech je také zvykem zřizování podobných útulen. Ovšem, ty obyčejně nemají nějaký architektonický záměr. Jsou zcela zaměřeny na ochranu před nepřízní divoké přírody a její přežití. Ty nejsou nikdy zamykatelné a většina jejich vybavení, včetně zásob trvanlivých potravin a otopu, je zpravidla z přebytku zanechaného tam předchozíma.
dík
Barbora Sládková
| 19.06.14 11:30
Díky za odpověď, to je vynikající cena. Stavěli jste ho v kolika lidech nebo jak dlouho nebo nějaký jiný údaj por představu?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Uhlík architekti