Kaple Smíření

Poutníků po Via Carolina na dálnici D5

Kaple Smíření
Adresa: Dálnice D5, Šlovice, Česká republika
Investor:Via Carolina o.s.
Realizace:2006-07
Náklady:6 500 000 CZK


zpět na článek
11 komentářů
... Pro Boha!...
šakal
| 19.09.20 11:31
.... Takováhle degradace! To snad musí dělat nějaká skupina militantních ateistů, kteří se baví tím, jak věřící i bezvěrce tímhle zdánlivě "nenapadnutelným" způsobem popudili.
vyčpělý brutáč
Karel Matocha
| 20.09.20 10:50
Asi zbylo pár panelů z jiné stavby a pan architekt vytvořil další už hodně vyčpělý brutáč.
Jestli pak tam někdo chodí umývat ty výkladce?
...
lasifa
| 20.09.20 10:05
Interiér mohl být nápaditější (ladění do modra je nešťastná věc), ale zvenku ta stavba vypadá příjemně - zblízka je to kaple, z dálky boží muka. Těším se, až se tam někdy objevím.
Visící kříž
Vích
| 20.09.20 02:10
Kaple působí díky své průvětrnosti poměrně bezútěšně. Kříž ještě uzemní na sokl, nebo zůstane viset?
tranformátorovna a nebo stanice katodické ochrany
Václav Kotal
| 20.09.20 03:15
Tak Jan Blažej Santini-Aichel ani oba Dietzenhoferové to tedy nejsou.
Škoda.
Zvenku ta budka určitě příjemně nevypadá, spíše vypadá jako tranformátorovna a nebo stanice katodické ochrany.
Vždy jsem si myslel, že stavba svým vzhledem by aspoň trochu měla odpovídat svému účelu. Lidé by si neměli plést školu s vepřínem a muzeum s fabrikou.
kaple
betonář
| 21.09.20 08:12
Přesně jak píše kolega Vích, mám - li kapli charakterizovat jedním slovem, napadá mě bezútěšnost. Ne že by mí bůhvíjak vadil beton, zvlášť tady u dálnice, ale očekával bych alespoň nějakou intimitu.. Hlavně vnitříní prostor mě opravdu zklamal, nemůžu se zbavit dojmu zastrčené vlakové zastávky. Průhled na dálnici mě taky neoslovuje, pokud by kaple rámovala výhled do krajiny, ideálně celoplošným zasklením, to by byla jiná..
nepopouzí
ěj
| 21.09.20 10:25
mě jako věřícího ta kaple nepopouzí (snad proto, že jsem protestant?), jen ten zavěšený nerezový kříž mi přijde nějak male obtloustlý, s celkem nekompatibilní
Od osvícení k Dantemu
silně věřící
| 13.10.20 02:10
jako silně věřící si myslím, že vše je jen úradkem božím. Autor vše pochopil a ukazuje prostému hříšníkovi, že existuje i peklo. Nebo aspoň předpeklí.
Boží muka?
Robert
| 13.10.20 03:17
Zevnitř boží muka, zvenčí lidská muka. Nedivil bych se, kdyby to naši potomci za 200 let považovali za zbytek strážní věže komunistické Pohraniční stráže.
boží muka
takyarchitekt
| 14.10.20 01:28
Lasifa zde vidí boží muka. Ja zase muka milovníka všeho hezkého.
Santini-Aichel a Dietzenhoferové
Dr.Lusciniol
| 16.10.20 03:56
Jestli nyni, prestoze nespocet vysokych skol kazdy rok chrli na ulici tisice novopecenych „Mistru architektury“, ocekavate nejakeho dnesniho Jana Blažeje Santini-Aichela nebo Dietzenhofery, tak mnoho stesti. Ja bych byl vdecen treba i za dnesniho Plecnika, ci Gocara. V dobe baroka zvladl slusnou kaplicku i mnohy mistr zednik. Ale dnes je jina doba, jak stale slysim od svych synu, z nichz nejmladsi je take architekt.

Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od ATELIER SOUKUP OPL ŠVEHLA s.r.o.