Ingstav
Autor: Ivan Ruller
Adresa: Vídeňská 55, Štýřice, Brno, Česká republika
Investor:Ingstav, n.p. Brno
Realizace:1968-70


zpět na článek
6 komentářů
nadčasovost
hana
| 05.04.07 06:03
dokonalý nadčasový dům. redakci dík.
Zdroj
Barbora
| 11.06.13 10:58
Kdo by si chtěl vyhledat v MZK - Noviny a časopisy - Architektura ČSSR - r. 1970
Dostupnost
Lucie
| 29.01.17 09:16
Nádherná stavba! Hledala jsem brutalisticke budovy v Brně a aspoň tu jednu bych ráda navštívila, z venku snad nebude problém pár snímků cvaknout, ale co zevnitř? Jsou k fotografickým nadšencům vstřícní?
Parter obložen břidlicí?
Ondřej Tomický
| 03.12.17 09:35
Dobrý den,
v části článku c) Architektonické řešení se v prvním odstavci uvádí, že parter je obložen štípanou břidlicí. Můžu se prosím zeptat, kde přesně? Parter je totiž obložen travertinem, který vypadá úplně jinak, má úplně jinou barvu. Břidlice je šedá, travertin krémově bílý, břidlice je štípaná, travertin řezaný. Nemůže se jednat o chybu? Alespoň na fotkách jsem břidlici nikde nenašel a popravdě nevím o žádné stavbě v Brně, kde by byla použita.
břidlice
ježek
| 03.12.17 11:59
Štípaná břidlice je použita třeba v interiéru i exteriéru smuteční síně v Židenicích, taktéž od prof. Rullera. Na fasádě Ingstavu ale opravdu žádná břidlice není. Protože břidlici uvádí originální průvodní zpráva, je možné, že šlo o záměr, na který se pak - jak bylo dobovým zvykem - nedostalo materiálu.
Jůlius Kubínský
Karel Baláč
| 09.09.18 01:04
Dobrý den,
Pěkný článek, ajímalo by mne jakou měrou se na projektu podílel pan Kubínský a na jakých projektech se dále podílel. Znám jej z doslechu jako automobilového a leteckého konstruktéra a sháním o pánovi jakékoli informace. Předem děkuji za jakoukoli reakci.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Ivan Ruller