Hotel Pytloun - pokoje číslo 502 a 503

Hotel Pytloun - pokoje číslo 502 a 503
Nová liberecká galerie se nachází v jednom z designových pokojů Grand Hotelu Imperial. Autoři národního pavilonu pro Expo v Miláně Ondřej Chybík a Michal Krištof pro Grand Hotel Imperial navrhli dva designové pokoje. V tomto malém projektu velkolepě spojili funkci ubytování s výstavní galerií, což zcela ovlivnilo samotný vzhled pokojů. Cílem projektu bylo vytvořit maximální možnou výstavní plochu na obvodových stěnách a proto jsou všechny funkce a nábytek koncentrovány do centra prostoru pokoje. Monochromatické řešení povrchů podporuje koncentraci diváka na vystavené artefakty.
„Chtěli jsme typologii hotelových pokojů posunout dál, než by hosté běžně očekávali. A protože se obklopujeme lidmi z uměleckého prostředí rozhodli jsme se podpořit jejich práci a zároveň i zvelebování veřejného prostoru Liberce, na které poputuje výtěžek z prodeje každého vystaveného díla objektu,“  přibližuje koncepci návrhu architekt Ondřej Chybík „První výstavu představují fotografie Lukáše Pelecha a Radka Bruneckého zachycující architekturu a život českého domu po dobu konání Expo Milano. Fotografie jsou námi oběma signovány,“ dodává Michal Krištof. 
Tyto expozice se budou obměňovat v pravidelných periodách a hosté hotelu mají kdykoliv možnost vystavené fotografie zakoupit. Výtěžek z jejich prodeje bude použit na náklady workshopu pořádaného libereckou Fakultou architektury, studiem Mjölk a knihkupectvím Fryč. Výstupem z tohoto workshopu budou zásahy do veřejného prostoru města Liberce.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS