Adresa: Husova 16, Brno, Česká republika
Projekt:1958-59
Realizace:1959-62
Obestavěný prostor:87000 m3
Náklady:66 000 000 CZK


zpět na článek
11 komentářů
Parádní kousek
Thomas
| 26.03.09 01:06
Parádní kousek, škoda že brusel (a obecně poválečná architektura) je u nás tak nedoceněný...
Hnusný kousek
| 26.03.09 07:24
Je to obludné betonové komoušské fádní monstrum bezohledně a necitlivě umístěné mezi kvalitní historickou zástavbu středu města. Doufejme, že dopadne jako obchodní dům Ještěd v Liberci.
ta léta šedesátá
takyarchitekt
| 26.03.09 03:56
V našem, jinak vetšinou promarněném mládi, jsme hotel navštívili na školním vyletě s naší průmyslovkou. Ač tomu již dávno, tak jsem dosud nezapomněl dojem,jaký ten barák na nás tehdy udělal.
Ono vůbec, když se dívám dnes zpět, co po tom "bruselu" se u nas tehdy tvořilo, nebo když zalistuji v dochovaných číslech Plamenu, Tváře a pod. tak mne napadá, že natruc režimu to byla asi i u nás zajímavá doba, ta léta šedesátá.
Ad Thomas - nesouhlas
| 26.03.09 03:55
Myslím, že nemáté pravdu, o bruselské architektuře je v současnosti slyšet permanentně jak od historiků umění, tak od médií a veřejnosti, a to takovým způsobem, až to může být kontraproduktivní. Je to nyní takový módní hit, kvůli kterému nejsou kolikrát slyšet památkové kauzy mnohem hodnotnějších architektur. Jinak bruselské retro, pokud jste si nevšiml, zachvátilo současný nábytkový design, bytový textil, a také práce mnoha mladých českých architektů pro které se stalo toto období poměrně lehko kopírovatelnou manýrou. Při hodnocení bruselské architektury se má vždy na mysli jen konkrétní objekt vytržený z kontextu místa, je to tak jistě cíleno, neboť tyto stavby jsou při zohlednění urbanistických souvislostí většinou nechutným bolákem v kompaktních blocích historických center.
Ad JČ: Fádní to sice ve srovnání s dobovou produkcí není, ale bezohledně obludné to je. Demolice se ale v tomto případě už bohužel nedočkáme...
zbourejte tu hrůzu
| 26.03.09 05:52
Peníze z našich daní by vláda měla dávat právě na takovou nápravu brutálních komunistických architektonických zvrhlostí jako je hotel International v Brně a ne vyhazovat miliardy na trapné šaškování našich vojáků v Afghanistánu.
Bruselská moderna
Rivas
| 26.03.09 10:33
Ad Thomas je to výborné dílo ve své době bezkonkurenční mezinárodní hotel na území ČSR. Ad JČ uvařte si meduňku a třezalku je to dobré na nervy!!
to JČ:
jakub hamersky
| 08.06.09 12:26
a co zbourat Uměleckoprumyslový a Pražákův palác, myslím si že na voném prostranství skvost jakým hotel je vynikl.... byla by to stejně hloupost jako bořit hotel, také by mne zajímalo co by mělo místo něj vzniknout???
panu Jakubu Hamerskému
Václav
| 08.06.09 01:35
Co by mělo místo něj vzniknout? Podívejte se třeba v Praze na hotel Paříž.
působivé dodnes
Milan
| 08.06.09 08:37
Velmi působivá architektura. I po padesáti letech šmrncovní Tedy soudě podle procházky - z exteriéru. A že je v sousedství centra? Měl snad stát na periferii?? Na dobových fotkách hotel báječně kontrastuje s tehdy módními hilmannem a spartakem
Ideová soutež z roku 1957
Matěj Ledvina
| 03.10.19 08:30
Vítězný návrh vytvořil Kuba, Ledvina a Kramoliš.
Nevšiml
| 09.10.19 02:22
jsem si ničeho "komoušského". Je to "jen" vkusný, účelný hotel. A brutálními monstry, betonovými a postkomunistickými, bych spíš nazval ty současné z betonu odlévané betonové domy určené k bydlení. Nechte ten International žít a raději si odstraňte ten "orloj". Do Brna zdravím z Plzně.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.