Spoluautoři:Jaroslav Hlásek, Jan Mužík, Antonín Holubec
Adresa: Nerudova 2568/2A, České Budějovice, Česká republika
Investor:Magistrát města České Budějovice
Soutěž:1997
Projekt:1999
Realizace:1999-2001
Zastavěná plocha:1540 m2
Obestavěný prostor:19200 m3
Náklady:120 000 000 CZK


zpět na článek
3 komentáře
Dům s pečovatelskou službou
Ludvika Kanická
| 12.09.19 08:59
Konečně něco pro zasloužený odpočinek seniorů, co "nečpí" starobou! Co nejvíc takových domů! Předpokládám, že si zájemci budou moci jednotlivé místnosti zařídit svým vlastním nábytkem, aby lépe překonali brutální přechod z domova do minimálního prostoru cizího prostředí. Chtělo by to dostupnou službu interiérového designéra, který by seniorům s tímto pomohl a hlídal by pak, aby krásný společný vnitřní prostor časem nebyl znehodnocen usušenými torzy kytek v plastových obalech, špinavými vázičkami atd. Výhradu mám pouze k balkonům. Uzavřený prostor budící dojem rakve podle mne není vhodný, senioři by měli mít větší kontakt s okolím a také bych uvítala zastřešení balkonu, aby byl použitelný i za teplého letního deště.
bitevní loď Bismarck
Jeník Tovey
| 17.09.19 01:33
Moc krásy a elegance ta stavba domu s pečovatelskou službou v Českých Budějovicích
nepobrala.
Připomíná mi to bitevní loď Bismarck půl hodiny před potopením.
Re: bitevní loď Bismarck
redakce
| 17.09.19 02:24
Vidíte, dvacet let a bitevník stále pluje. Nám spíše připomíná loď Nemausus 1 od Jeana Nouvela, která je ještě o jednu dekádu starší a představuje jedno z nejlepších bydlení v Nîmes.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od ABM architekti s.r.o.