Dům číslo Nula

Casa Número Cero

Dům číslo Nula
Spolupráce:Salguero Jorje, Vegas Rubén, Camelia Graziano
Adresa: C. Madrid, Motril, Španělsko
Investor:Carmen Simón
Realizace:2019-20
Užitná plocha:317 m2
Zastavěná plocha:190 m2


zpět na článek
4 komentáře
průnik válců
Bohdan
| 24.09.21 10:19
U nás ...
U nás ... poněkud přeťáplé
https://zivotvcesku.cz/okamuruv-palac-uz-zacina-mit-finalni- podobu-kyvl-jsem-na-to-protoze-se-mi-to-libilo-rika-politik/
A v Rusku ... https://www.archiweb.cz/b/vlastni-dum-studio-konstantina-mel nikova
Ten Melnikov je zdaleka nejlepší.
průnik válců
Bohdan
| 24.09.21 01:46
U nás je podobně koncipovaný dům páně Okamury - velmi hustý "les" válců. Tam je těch tubusů ještě víc než v tomto španělském domě. Nejlepší mi přijde koncept Melnikova, kde jsou "pouze" dva válce.
Trulo
Vích
| 24.09.21 05:23
Já miluji kruhová trula v Apulii, kde jsem měl štěstí strávit dovolenou. Tam srostlice kamenných kuželů tvoří úžasnou střešní krajinu, která je spojuje s nebem a vesmírem. Tento vertikální rozměr domům bez střechy bohužel chybí.
Ano
Bohdan
| 24.09.21 08:32
Ty domy v Apulii jsou jiná liga....
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od DJarquitectura