AGROP NOVA a.s.

AGROP NOVA a.s.

Ptenský Dvorek 99, 798 43 Ptení
+420 582 319 235
+420 582 319 249
novatop@agrop.cz

Hlavní obrázek
Společnost AGROP NOVA a.s. vznikla v roce 2001, kdy navázala na tradici výroby třívrstvých masivních desek (biodesek) společnosti Agrop s.r.o., která byla postavena v r. 1992 na zelené louce. Dnes je jedním z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek v Evropě. Továrna od roku 2001 prochází velmi dynamickým rozvojem. Dnes zpracovává přes 60.000 m³ řeziva ročně a vyrábí přes 1.300.000 m² (640 kamiónů) vícevrstvých desek ročně. Velkou předností výroby je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu, a to výrobou ekologických dřevěných briket v objemu cca 800 t měsíčně.

Nosným výrobním programem společnosti jsou vícevrstvé desky AGROP (SWP) z jehličnatého řeziva, které mají velmi široké možnosti použití v interiéru i exteriéru. Společnost investovala v minulých letech s využitím dotačních programů do vývoje nových výrobků a do nových technologií. Výsledkem je navýšení výrobní kapacity, zlepšení finální povrchové kvality desek a především větší flexibilita ve formátech a tloušťkách.  Díky vývoji a především díky novým technologiím se podařilo výhody vícevrstvých desek zhodnotit v produktech s významně vyšší přidanou hodnotou pod značkou NOVATOP. 

NOVATOP jsou velkoformátové panely z  vrstveného masivního dřeva (CLT).
Jednotlivé komponenty ve formátech až 3 x 13 m se vyznačují vysokou pevností, stabilitou a mimořádnou statickou únosnosti. Vytváří masivní, bezpečnou a skutečně celodřevěnou konstrukci. Jsou k dispozici tři základní prvky: panely pro stěny, speciální žebrové elementy pro stropy a střechy a vícevrstvé desky (biodesky) pro přesazené střechy, opláštění aj. Zcela zásadní je kvalita materiálu a vlastnosti hotové stavby  - konstrukce NOVATOP je zaručeně vzduchotěsná, difuzně otevřená a má mimořádné tepelně izolační a akustické vlastnosti. Komponenty jsou dodávány s vysokou přesností všech detailů přímo na stavbu, montáž je díky velkým formátům a prefabrikaci rychlá a jednoduchá, celý objekt se sestaví jako stavebnice během několika hodin. Jedinečné je u této technologie využití pohledové kvality smrkového dřeva, protože nosná konstrukce může zůstat zároveň i vnitřním povrchem! Systém je vhodný pro stavbu rodinných i bytových domů, administrativních budov, průmyslových hal, ale také pro rekonstrukce, přístavby, nástavby apod.
NOVATOP je vysoce efektivní pro úsporné a pasivní dřevostavby, nabízí řešení i do seizmických a záplavových oblastí.

Záruky kvality

Všechny výrobky se vyrábí v České republice a jsou zpracovávány převážně ze dřeva českých jehličnanů za dodržování přísných ekologických předpisů, výrobní proces splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací vč. Natureplus. Komponenty systému NOVATOP byly vyvinuty ve spolupráci s experty z oboru dřevostaveb ve Švýcarsku a Rakousku, ve spolupráci s německou Technickou Univerzitou v Karlsruhe a mnoha dalšími českými institucemi (např. ČVÚT Brno, Centrum pasivního domu aj.). Výroba se vyznačuje profesionálními a optimalizovanými výrobními postupy. Pro formátování a opracování se používá nejmodernější CNC zařízení, které pracuje podle CAD/CAM dat, a celý výrobní proces je kontrolován digitálně.

Realizace a projekty


0 komentářů
přidat komentář