Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
WEAK! Architects picture
WEAK! Architects
* 2009 - Tchaj-pej, Tchaj-wan

Tchaj-pej
"Individually we are all too strong - we can be weak together." WEAK!

Členové uskupení WEAK! Architects (Hsieh Ying-chun, Marco Casagrande, Roan Ching-yueh, Wang Shu (spolupráce na některých projektech) a Frank Chen (asistent při některých projektech)) jsou podle vlastních slov líní, flexibilní a podobají se tak industriálnímu hmyzu. Přirovnání k industriálnímu hmyzu je příznačné, WEAK! se totiž snaží znovunalézt spojení mezi člověkem a přírodou, ale ne v prostředí venkova, kde je příroda na dosah, ale přímo ve velkoměstech, kde se přírodních prvků nedostává. I proto označení „weak“ – „slabý“, protože „člověk musí být slabý, aby se stal součástí přírody“, aby pochopil svou malost ve srovnání s přírodními živly, cykly a energiemi. Řada projektů a aktivit skupiny je zaměřena také na společenské problémy imigrujících venkovanů do velkých čínských a tchajwanských měst, na velkoměstská gheta, na možnosti znovuvyužití zdevastovaných staveb a chátrajících prostorů.
Architekti z uskupení WEAK! se v různých formacích spojují i do dalších miniuskupení, která nazývají dle aktuálních kontextů a problémů, na které upozorňují: „Orchid Architecture“, „People’s Architecture“ nebo „Illegal Architecture“.
Skupina v roce 2010 založila a vybudovala v Tchaj-peji „Ruin Academy“ nezávislý alternativní architektonický výzkum. Ředitelem se stal Marco Casagrande, který se zde snaží prosazovat například nový urbanistický přístup „urban acupuncture“, ve kterém se spojuje urbanistické navrhování s akupunkturou: město je  tělem, které je možné ozdravit působením na těch správných místech – bodech.
Nejznámnějšími realizacemi skupiny WEAK! jsou: „Bug Dome“ v Číně (2009), podíl na obnově „Treasure Hill“ (2003-10) nebo stavby a instalace v rámci projektu „Illegal Architecture“ na Tchaj-wanu (2011).

Jan Dostalík

Realizace a projekty
Návštěvnost: 4798 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.