Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jižní Francie 2008 - Od antiky po současnost

Francie měla na archiwebu ještě donedávna velmi skromné zastoupení. Minulý rok jsme se Martinem Rosou mihli v turistickém srdci Francie, kde se nám v rekordně krátkém čase podařilo nashromáždit takové množství informací, že z nich čerpáme dodnes. Letošní prázdniny se naskytla příležitost prozkoumat v podstatně klidnějším tempu jižní kout Francie. Ke Středozemnímu moři jsme vyrazili na den přesně rok poté, co jsme ze stejného místa, se stejným autobusem i řidiči a ve téměř stejném složení odjížděli do Skandinávie. Doprovodný katalog k výletu nabyl knižních rozměrů. Na rozdíl od Skandinávie, kde je architektura poměrně mladým oborem, ve Francii tvořily převážnou část našeho programu historické budovy postavené dávno před rokem 1900. Nepřenositelné zážitky z antických památek nebo cisterciáckých klášterů se na archiwebu asi jen tak neobjeví. Stále však zbývala trocha času nafotit během našich cest také několik zajímavých příkladů novodobé architektury. Velká část z těchto staveb však pochází od zahraničních autorů a čest francouzské architektury zachraňoval několik desetiletí zesnulý Le Corbusier. To, že se současná francouzská scéna nepotýká s tvůrčí krizí, jaká například panuje mezi italskými architekty, by měla dokázat následující zpráva a publikované stavby, které jsme měli možnost během naší dvoutýdenní cesty navštívit. Z cest pražských studentů ČVUT se pomalu stává tradice a z jeho účastníků taková velká rodina.
Petr Šmídek

Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.