Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
CH02

Během studia na Yale podnikli Foster (Henry scholarship) s Rogersem (Fulbright scholarship), Carl Abbottem (americký student a společný přítel) a Su (budoucí Rogersova žena zde studovala urbanismus a ekonomii) řadu společných výletů po většině Wrightových stavbách na středozápadě (Mies a Kahn byli pouze vata mezi Wrighotvými peckami). Cestovat ve čtyřech je nejekonomičtější a méně častěji k dochází ponorkové nemoci. Jako mladí studenti se tito velikáni uchylovali k menší lsti. Do motelu se přihlásil jenom jeden mladý pár (Su vždycky a chlapi se střídali) a zbývající dva přespali ve stejném pokoji načerno. Podobnou praktiku jsme aplikovali pouze v rakouském Bregenzu a Honza toho dodnes lituje.
CHO2 je prvním společným dítětem dvojice Kratochvíl - Šmídek. Výlet do Švýcarska vznikal hodně spontánně. Konzultace probíhaly přes internet, informace se čerpaly v jedné z největších evropských knihoven - SLUB (ještě ve staré budově). Do poslední chvíle jsem nevěřil, že výlet podaří uskutečnit. Když v Čechách zuřila jedna z nejhorších přírodních katastrof v našich novodobých dějinách, užívali jsme si dva týdny slunného počasí v jedné z nejkrásnějších zemí - trochu se stydím.
Nakonec se vše zúročilo a zavdalo vzniku nové tradici - letního cestování po evropské architektuře s nearchitekty, kteří fungují jako mokrý hadr na hlavě. Některé věci jsme viděli jako první Češi (návštěva vlastního domu Pierra de Meurona), jiné zažili jako jedni z mála na světě (výstup na medailovou bednu na mnichovském stadionu). V malém počtu a s dostatečnou výmluvností se dostanete takměř kamkoliv, proto mám takové výlety rád.
Petr Šmídek
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.