Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Poplatky za stavební povolení se podle návrhu MMR možná zvýší

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje zvýšení poplatků ve stavebním řízení. Například povolení na výstavbu rodinného domu se může zvýšit z 300 na 5000 korun. Počítá s tím návrh novely stavebního zákona, oznámilo dnes ministerstvo. O chystané změně v sobotu informoval také deník Právo.
    Dosavadní výše poplatků podle ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského hlavně u velkých staveb už neodpovídá realitě. "Poplatkový systém zavedený v roce 1992 se za celou dobu nezměnil. Náš návrh se snaží jednak zohlednit nárůsty cen a jednak částečně snížit znevýhodnění individuálních stavebníků před developerskou výstavbou," uvedl Jankovský.
    V případě výstavby bytových domů, tedy staveb se čtyřmi a více byty, se podle návrhu poplatky zvýší na 20.000 korun ze současných 1000 korun.
    Návrh novely stavebního zákona je nyní v meziresortním připomínkovém řízení. Změna normy má například rozšířit okruh staveb, pro jejichž realizaci nebude potřeba stavební povolení nebo je bude možné stavět jen na základě ohlášení stavebnímu úřadu. Novela také počítá s tím, že každý, kdo potřebuje stavební povolení, si bude moci vyřídit veškeré náležitosti na jednom místě.
    Změní se možná také pravidla pro vyvlastňování. Pokud k němu bude muset stát při výstavbě přistoupit, počítá návrh novely s oddělením vyvlastnění a jednání o náhradě.
Autor: ČTK, 11.04.11 22:20
Návštěvnost: 5768 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.