Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Šimon Dočekal - Greenwich tower, New York
ateliér: prof.Ing.arch.akad.arch. Jiří Suchomel / Ing.arch. Martin Šaml
Návrh udržitelného mrakodrapu Greenwich Tower ve čtvrti Dolního Manhattanu zvané Greenwich South

V současné době se na řešeném místě nachází výjezd z Brooklyn-Battery tunelu a nadzemní garáže. Zbytečně složité řešení dopravy zabraňuje snadné pěší komunikaci v nejbližším okolí a zároveň snižuje kvalitu celého místa. V poslední době se objevují tendence na zvýšení kvality této oblasti, zejména pro účel bydlení. Možným spojením čtvrti Greenwich South s novým Světovým obchodním centrem a čtvrtěmi Tribeca, West Village a Meatpacking District vznikne nová čtvrť Lower-West Side. Navrhovaná výšková stavba by se tak stala novou dominantou na skyline Manhattanu a nacházela by se na samém počátku této nové čtvrti a zároveň v blízkosti Battery Parku a dopravní tepny West street.
Zjednodušením dopravního schématu bylo vyčištěna přilehlá plocha zvaná Trinyty place, která je v současné době pouze nevzhlednou křižovatkou. Na jejím místě může potenciálně vyrůst nová stavba Trinity building, aby se tak znovu zaplnila Manhattanská mřížka. Návrh se týká řešení výškové stavby se smíšenou funkcí-Greenwich Tower (268m), přilehlé budovy pro veřejné účely-Edgar building a veřejného prostoru, který vznikne v bezprostřední blízkosti věže překrytím výjezdu z tunelu.
Navrhovaná výšková stavba nepůsobí v kontextu ostatních Manhattanských mrakodrapů rušivě ani příliš exhibicionisticky. Na severní straně se snaží respektovat původní linii ulice, zatímco z jižní strany je “omezena” výjezdem z tunelu. Stavba s půdorysem seříznutého čtverce se tak mírně otáčí vůči okolním stavbám čímž na úrovni chodníku vytváří zvětšené plochy před vstupy a zároveň se staví ostrou hranou k veřejnému prostoru. Vnitřně je budova rozdělena na 4 funkce. Směrem od nejnižšího podlaží jsou to v první čtvrtině kancelářské prostory ve druhé studentský hotel, ve třetí módní hotel a ve čtvrté bydlení. V předposledním patře je restaurace a v nejvyšším penthouse. V podzemí se nachází jedno patro přiléhající k zastávce metra a 4 patra podzemních garáží.
Veřejný prostor by měl vzhledem k těsné blízkosti Battery parku působit čistě jako městský. V podstatě se jedná o náměstí, místo pro konání volebních kampaní apod... Zároveň usnadní pěší komunikaci lidem v nejbližším okolí.
Celý projekt se snaží o návrat “pořádku” do oblasti Greenwich South a o její zatraktivnění pro účel bydlení a trávení volného času v rámci celého Manhattanu.
autorská zpráva
Zdroj: JFK 05
Vložil: Tisková zpráva, 04.02.11 00:10
Návštěvnost: 10243 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.