Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastupitelé Brna odložili rozhodnutí o garážích pod Zelným trhem

Podzemí Zelného trhu (dnešní stav)
Brno - Brněnští zastupitelé dnes znovu odložili rozhodnutí o garážích pod Zelným trhem. Budovat je tam chce soukromý developer, proti se v petici postavily tisíce lidí. Podle nich by stavba znehodnotila vzhled náměstí a ohrozila historické podzemní sklepení i barokní kašnu Parnas. Projekt dnes definitivně chtěla odmítnout radniční opozice. Bod na jednání navrhla Irena Matonohová (TOP 09). Koaliční ČSSD ani ODS však zařazení bodu na program jednání nepodpořila. Zastupitelé tak o něm nejednali.

    Podle pondělního vyjádření předsedy zastupitelského klubu ODS Libora Šťástky bude chtít koalice o záměru hlasovat pravděpodobně v lednu. Městští radní prý mají nově k dispozici studii rizik stavby. Měli by ji projednat ve středu. "Počkáme si na tuto zprávu a pokud nebudou vyloučena všechna rizika, tak garáže podporovat nebudeme," uvedl Šťástka.
    Zastupitel prý tuší, že materiál všechna rizika nevyloučí, a tudíž projektu nedal velkou šanci na souhlas v městském zastupitelstvu. Odmítl však "živelné hlasování bez technické zprávy".
    Proti záměru se dnes na zasedání vyjádřila veřejnost. Matěj Hollan řekl, že odpůrci nejspíš budou muset dát dohromady další petici, aby zastupitele donutili záležitost projednat. "Vlamujete se do otevřených dveří," řekl mu primátor. V koalici jsou prý zajedno, ale bod chtějí projednat nejdřív na schůzi rady.
    Stavbu už dříve odmítla i Vědecká rada ředitelky Národního památkového ústavu Naděždy Goryczkové.
    Záměr v minulosti podpořili městští radní - souhlasili se zkráceným územním řízením. Podle dnešního vyjádření primátora Romana Onderky (ČSSD) by na středečním zasedání městské rady měli toto rozhodnutí revokovat.
Autor: ČTK, 14.12.10 09:45
Návštěvnost: 4537 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.