Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O první realizaci, aneb jak jsme zbořili Metropol

Už se to vážně nedalo vydržet. Osm let praxe a žádná realizace. Byli jsme z toho v depresi. Všichni naši klienti buď nezískali úvěr, nebo zkrachovali. A všechny projekty tak končily v šuplíku.

A pak přišel Technoart. Vypadalo to velmi nadějně. Prosperující stavební firma hledala možnosti vlastní investice a místo pro vybudování sídla. Koupila tedy historickou budovu hotelu Metropol na Dornychu s přilehlými pozemky a my začali pracovat na projektech. Záhy se však ukázalo, že pro plánovanou investici jsou pozemky malé a tak jsme museli využít i prostor střechy Metropolu. Jenomže i to bylo málo a tak jsme se velmi neradi pustili do příprav na asanaci objektu. Nebylo to vůbec jednoduché, budova hotelu se nám hodně líbila, utěšovali jsme se proto iluzí pokroku a možností zrealizovat novostavbu rozsáhlého administrativně sportovního areálu. Navíc jsme museli prokázat, že historický objekt s nádhernými klenbami v přízemí není předmětem zájmu památkové péče. Podařilo se nám prokázat, že se objekt nenalézá v seznamu chráněných objektů a že hranice Ochranného pásma městské památkové rezervace je v Regulačním plánu zakreslena v rozporu s vládním vyhlášením městských památkových rezervací a jde tedy ve skutečnosti po odvrácené straně Dornychu. Po získání souhlasu památkářů jsme zpracovali plány na asanaci objektu a následně získali povolení na asanaci od stavebního úřadu. Rovněž stavební povolení pro novostavbu areálu bylo vydáno. Stavba začala.

Investor mezitím rozjel rozsáhlé aktivity v Kazachstánu. Bylo velmi obtížné zastihnout někoho z vedení firmy, neboť neustále lítali do všech možných zemí ze všech možných důvodů. Pak Technoart zkrachoval. Nikoho z vedení jsme už nikdy neviděli a asanaci objektu hotelu Metropol musel na nařízení stavebního úřadu dokončit správce konkurzní podstaty, neboť objektu scházela delší dobu střecha a hrozilo tak jeho zřícení.

Naše deprese se krátce poté ještě prohloubila. Devět let praxe a žádná realizace. Jen asanace omylem nechráněné historické budovy.
Autor: Antonín Novák, 14.02.06 10:40
Návštěvnost: 18647 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
...Tohle jako zpověď beru!... šakal 14.02.06 19:32
Volejte řediteli Jan Kratochvíl 14.02.06 23:43
V poslední době se nám tu... Martin Šíp 15.02.06 09:44
Pro REDAKCI: šakal 15.02.06 11:00
kluci dobrý, lepší než padesát let praxe a žádná realizace Jakub 17.02.06 15:26
Další díl Jan Kratochvíl 17.02.06 16:30
taky už se těším! Wright Angle 25.02.06 12:14
tak je ctvrtek 9.3. .... Danca 09.03.06 09:43
Uch Jan Kratochvíl 09.03.06 10:09
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.